آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۲۶
حوادث
۱۱

حادثه ها

کلاهبرداری  با فروش خودروهای چپی

سه متهم که با فروش خودروهای چپی از طریق سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری 900 میلیونی کرده بودند، دستگیر شدند. سردار محسن خانچرلی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران در این باره اظهار کرد: در پی شکایت افرادی مبنی بر اینکه از آنها در سایت دیوار کلاهبرداری شده است، ماموران پلیس آگاهی بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. وی افزود: در بررسی های ماموران مشخص شد افرادی از طریق سایت دیوار اقدام به فروش خودروهای چپی به جای خودرو سالم می کردند و تاکنون با فروش 30 دستگاه خودرو معیوب، 9 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده اند. خانچرلی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با تشکیل تیم عملیاتی و فعالیت های اطلاعاتی پس از هماهنگی قضائی مخفیگاه متهمان را در شهریار شناسایی کرده و در عملیاتی غافلگیرانه سه نفر از آنها را دستگیر کردند و به پلیس آگاهی انتقال دادند. فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: متهمان دستگیرشده در بازجویی های تخصصی پلیس به ناچار لب به اعتراف گشودند و به 30 فقره کلاهبرداری در شهرستان شهریار اعتراف کردند. خانچرلی در پایان با اشاره به اینکه متهمان 9 میلیارد ریال از طریق سایت دیوار کلاهبرداری کردند، خاطرنشان کرد: تحقیقات همچنان برای دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه دارد.

سرقت سنگ قبر  توسط شاگرد مغازه

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت سارقی خبر داد که پس از سرقت 12 قطعه سنگ قبر قصد داشت آنها را به قیمتی پنج برابر بیشتر از ارزش واقعی به فروش برساند. سرهنگ دوستعلی جلیلیان اظهار کرد: متهم این پرونده شاگرد یک مغازه در بهشت زهرا (س) بود و در دو مرحله، 12 قطعه سنگ قبر را از مغازه خارج و برای آنها بارنامه صادر کرده بود. سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: هرکدام از سنگ های قبر حداقل یک میلیون تومان قیمت داشت اما متهم برای هر قطعه سنگ های قبر بارنامه پنج میلیون تومانی صادر کرده بود و قصد ارسال آنها را به شهرستان داشت؛ اما ماموران سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ او را بازداشت کردند. وی خاطرنشان کرد: متهم قصد داشت سنگ های قبر را از طریق پایانه جنوب به یک شهرستان ارسال کند که پیش از هر اقدامی بازداشت شد.

کشف جسد کودک ناپدیدشده

جسد بی جان پسربچه چهارساله ارومیه ای که 12 روز پیش گمشده بود و سرنوشت نامعلومی داشت، کشف شد. جواد علیزاده، رئیس جمعیت هلال احمر ارومیه، از پیدا شدن پیکر ساواش یاری توسط اهالی در اطراف رودخانه باراندوز ارومیه خبر داد و افزود: ساواش عصر روز جمعه گذشته 19 اردیبهشت در ساحل رود باراندوز حوالی روستای علی آباد مفقود شده بود و جسد او پس از جست وجوی چندروزه، 30 اردیبهشت پیدا شد. او با بیان اینکه هشت اکیپ پنج نفره و دو اکیپ آنست همراه با سگ های جست وجو و نجات و تیم های امداد سیلاب با تجهیزات و غواص از روز اول سر صحنه حضور داشتند و مشغول جست وجو بودند، ادامه داد: بعدازظهر سه شنبه اهالی محل، جسد کودک را داخل آب دیدند و آن را به مراجع قضائی تحویل دادند.

دستگیری سارقان  با 141 فقره سرقت

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری سارقان داخل خودرو با 141 فقره سرقت در شهرستان تبریز خبر داد. سردار حسین عبدی خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان تبریز بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت. وی در ادامه افزود: ماموران پلیس آگاهی استان با انجام تحقیقات گسترده به صورت محسوس و نامحسوس و اشرافیت اطلاعاتی، یک سارق را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند. این مقام انتظامی تصریح کرد: سارق دستگیر شده در بازجویی فنی پلیسی و مواجهه با دلایل و مستندات پلیس به 141 فقره سرقت اعتراف کرد. سردار عبدی با بیان اینکه سارق دستگیرشده در تحقیقات تکمیلی یک همدست و دو مالخر را نیز معرفی کرد، گفت: همدست متهم و مالخران نیز دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و از آن طریق با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند. رئیس پلیس استان درباره شیوه سرقت سارقان نیز گفت: سارقان دستگیر شده با استفاده از غفلت ساکنان آپارتمان ها هنگام بازکردن در پارکینگ ها برای ورود و خروج خودرو ها، وارد پارکینگ شده و در فرصت مناسب اقدام به سرقت از داخل خودرو ها می کردند. او به شهروندان توصیه کرد هنگام استفاده از پارکینگ ها، قبل از بسته شدن کامل کرکره برقی پارکینگ منازل، محل را ترک نکنند.