آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۲۶
حوادث
۱۱

سارقان میلیاردی منازل دستگیر شدند

دو سارق که اقدام به سرقت صد میلیارد ریال اموال از منازل مردم کرده بودند، به دام افتادند. سردار محمدرضا میرحیدری، فرمانده انتظامی استان اصفهان در این باره توضیح داد: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل و شکایت مال باخته، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد سارق یا سارقان با اطلاع از حضورنداشتن ساکنان منزل و خلوت بودن ساختمان به صورت حرفه ای اقدام به باز کردن در منزل کرده و سپس با تخریب گاوصندوق داخل منزل، اموالی از قبیل پول نقد، دلار و طلاها را به سرقت برده اند. فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی و به کارگیری یک سری اقدامات هوشمندانه موفق شدند هویت یکی از سارقان و مخفیگاه او را در استان تهران شناسایی کنند.

سردار میرحیدری گفت: با شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران با اخذ نیابت قضائی به محل اعزام و در یک عملیات ضربتی او را دستگیر و به پلیس آگاهی اصفهان منتقل کردند.

این مقام انتظامی بیان کرد: متهم که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود، هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس مواجه شد، به 36 فقره سرقت با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه متهم ردیف دوم نیز در عملیاتی هوشمندانه در یکی از استان های هم جوار دستگیر شد، اظهار کرد: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته توسط این سارقان صد میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار میرحیدری با بیان اینکه متهمان اموال مذکور را صرف خرید املاک، زمین و خودرو کردند، از پیگیری های لازم برای مصادره اموال و بازگرداندن آنها به مال باختگان خبر داد و اظهار کرد: سارقان با شکایت شاکیان به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.