آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۹۷۷۳
بین الملل
۹

خبر

وزیر خارجه اسبق لبنان در گفت وگو با «رسالت» عنوان کرد: وظیفه اصلی جهان اسلام آزادسازی قدس از چنگال اشغالگران

 وزیر خارجه اسبق لبنان تاکید کرد: علی رغم همه تحریم ها و فشارهای موجود ، جریان مقاومت   قاطعانه به مسیر خود ادامه می دهد. 

عدنان منصور در گفت وگو با روزنامه «رسالت» اظهار داشت : «سیاست های رژیم صهیونیستی در قبال فلسطین و منطقه کاملا مشخص است.  این رژیم  از هرگونه زمان و فرصتی  برای مصادره اراضی فلسطین و ادامه سیاست الحاق و مصادره استفاده می کند.در چنین شرایطی جهان اسلام نباید وظیفه اصلی خود را فراموش کند. این وظیفه، آزادسازی قدس از چنگال اشغالگران است. در راستای تحقق این هدف ، اندیشمندان و سایر ملت های مسلمان و آزاده باید با یکدیگر متحد شوند.»

وزیر امور خارجه لبنان در دوران نجیب میقاتی افزود:«دشمنان فلسطین، اساسا از شکل گیری منظومه و گفتمان مقاومت هراسان هستند. آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدان آن ها هرگونه اقدامی صورت می دهند تا حمایت از ملت فلسطین در ابعاد منطقه ای و بین المللی تحقق پیدا نکند. با این حال مقاومت راه خود را آموخته و علی رغم همه این توطئه ها ، فشارها و تحریم ها با قدرت به مسیر خود ادامه خواهد داد.»

منصور در خصوص تحریم حزب الله لبنان از سوی برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان تاکید کرد : «آنچه امروز در خصوص تحریم حزب الله لبنان از سوی آلمان و برخی کشورهای اروپایی دیگر مشاهده می کنیم، ریشه در دشمنی مبنایی این کشورها با موجودیت مقاومت می باشد. تحریم هایی که علیه مقاومت لبنان اعمال می شود، نشان دهنده اوج استیصال و ناتوانی غرب و رژیم صهیونیستی در مقابل این جنبش و به صورت کلی، جریان مقاومت در منطقه است. بدیهی است که این اقدامات ، تاثیری در مسیر و حرکت حزب الله و دیگر جریان های وابسته به گفتمان مقاومت در منطقه نخواهد داشت.»

بایدن: فلسطینیان باید موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند!

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن مخالفت با طرح اشغال کرانه باختری اعلام کرد: فلسطینیان باید حق موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسند.

به گزارش خبرگزاری فارس، جو بایدن هم زمان با اعلام مخالفتش با طرح اشغال کرانه باختری از فلسطینیان خواست که یک بار برای همیشه «واقعیت» موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسند.به نوشته روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی ویدئو کنفرانسی برای حامیان مالی یهودی خود در انتخابات، با طرح تل آویو برای اشغال کرانه باختری مخالفت کرد.به گفته معاون هشت ساله ریاست جمهوری دولت باراک اوباما، هم اسرائیلی ها و هم فلسطینیان باید به منظور تقویت راهکار دو دولتی اقداماتی انجام دهند و از اقدامات یک جانبه پرهیز کنند.جو بایدن در اظهاراتی صریح خطاب به حامیان مالی یهودی گفت: «فکر می کنم که ما باید این را روشن بگوییم که من از الحاق (بخش های اشغالی کرانه باختری به اسرائیل) حمایت نمی کنم.»نفر دوم دولت سابق آمریکا در این نشست گفت: «فلسطینیان باید به تحریک (خشونت) در کرانه باختری و حملات راکتی از غزه پایان دهند. آن ها هنوز دارند در کتاب های درسی در مدارس این ها را آموزش می دهند.

 صرف نظر از این که آن ها اختلاف نظرهای مشروعی با اسرائیل دارند اما این هرگز توجیهی برای اقدامات تروریستی نیست.»پیش از این «آنتونی بلینکن» مشاور ارشد سیاست خارجی بایدن از مخالفت او با طرح الحاق شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری به فلسطین اشغالی خبر داده بود اما گفت که بایدن سفارتخانه آمریکا را در قدس اشغالی نگه می دارد .