آرشیو شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۷۳۵۴
سیاسی
۲
خبر

روسای قوای سه گانه در مواضعی جداگانه تاکید کردند

«قدس پایتخت فلسطین» اصل تغییرناپذیر

روسای قوای سه گانه در مواضع جداگانه بر حمایت از آرمان فلسطین تاکید کردند. به گزارش ایرنا، در بخشی از پیام رئیس جمهوری به مناسبت روز قدس آمده است: برگزاری مراسم حمایت از ملت مظلوم فلسطین، در آخرین جمعه هر ماه رمضان، سنتی طیبه به نام مبارک روز قدس است و نمادی از استقامت، وحدت و همدلی مسلمانان در دفاع از آرمان های اسلامی است.  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی افزود: در روز جهانی قدس امسال گرچه با توجه به شرایط فعلی و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت مردم، امکان برگزاری حضوری این مراسم در دفاع از حقوق مردم فلسطین مهیا نیست، اما آنچه اهمیت دارد و به آرمان فلسطین و آزادی قدس عمق و معنا می بخشد و رعب و وحشت در دل غاصبان قبله اول مسلمانان می اندازد، حضور معنوی و صلابت اراده هایی است که دل در گرو آزادی قدس شریف داشته و هیچ تردیدی بر نصرت الهی در آزادی سرزمین های اشغالی ندارند. اینجانب با گرامیداشت این روز بزرگ و سرنوشت ساز، به این همگامی همدلانه درود می فرستم و وحدت و یکدلی آحاد مردم را در این روز مهم بویژه در دوران حساس کنونی که استکبار جهانی با زنجیره ای از تحریم ها و تهدیدات غیرانسانی خود و به راه انداختن جنگ اقتصادی، قصد دلسرد کردن ملت و ایجاد مانع در راه تحقق آرمان های ملی و اسلامی ما را دارند، مسالت دارم و بار دیگر تاکید بر اصل تغییرناپذیر «قدس پایتخت فلسطین» می نمایم. بی تردید پیروزی نهایی از آن مجاهدان و صابران است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه هم در پیامی به وزرای دادگستری کشورهای اسلامی به مناسبت روز قدس تاکید کرد که استیفای کامل حقوق ملت فلسطین و برقراری عدالت، شرط اصلی استقرار صلح و آرامش پایدار است. به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، رئیسی در بخشی از این پیام با اشاره به 7 دهه تلاش امریکا و برخی دولت های اروپایی برای استمرار اشغالگری رژیم صهیونیستی با پول و زور و فریب، «حق تعیین سرنوشت» را به عنوان حق انکارناپذیر هر ملت مورد تاکید قرار داده و روز قدس را روز تثبیت بیت المقدس به عنوان پایتخت همیشگی کشور فلسطین از بحر تا نهر دانسته است. رئیس قوه قضائیه بر ضرورت به کارگیری همه ظرفیت های ملی، منطقه ای و بین المللی دستگاه قضایی کشورهای اسلامی در حمایت از مظلوم و مقابله با ظلم تاکید کرد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس هم در جلسه شورای اداری قم گفت: صهیونیست ها بیش از پیش حرکت پیش رونده ای دارند که باید مانع آنها شد. پوشش کار آنها نیز متفاوت است زمانی دو موجود شیطانی توافق می کنند کرانه باختری را به سرزمین های اشغالی پیوند دهند که ادامه همان طرح مفتضح قرن است و زمانی نیز در قالب شرکت های فناورانه و صنعتی و بخش اقتصادی ورود می کنند که این طرح تاکید بر ممانعت از حرکت آنها دارد و با متخلفان نیز برخورد خواهد کرد. رئیس مجلس  اظهار داشت: صهیونیست ها به دنبال از بین بردن حقوق فلسطینیان هستند و تنها ایران در دنیای امروز صادقانه و روشن حرف می زند که طرح مجلس نیز در ابراز نظر ما بسیار مهم است چرا که یک مشت کشور مرتجع در منطقه به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و تنها جمهوری اسلامی است که باید مانع این عادی سازی شود.