آرشیو شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۳
شهرستان ها
۷

زیرسازی راه آهن اردبیل تا پایان سال جاری به اتمام می رسد

استاندار اردبیل گفت: تاکنون 84 درصد از زیرسازی راه آهن اردبیل انجام گرفته و تلاش می شود این زیرسازی تا قبل از پایان سال جاری تکمیل شود.

اکبر بهنامجو افزود: روند اجرای پروژه راه آهن تحت تاثیر کرونا و مشکلات ارزی با تاخیر مواجه شد.

وی با بیان اینکه با بالارفتن هزینه های اجرا که ناشی از مشکلات ارزی در کشور بر این پروژه تحمیل شد، برآورد نیاز به اعتبار از هزار و 250 میلیارد تومان فراتر رفت، اضافه کرد: اعتبار این پروژه از 350 میلیارد تومان سال گذشته با افزایش چند برابری به هزار و 70 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی اظهارداشت: در اسفندماه سال گذشته و قبل از موعد جذب اعتبار 70 میلیارد تومان از اعتبار جذب شده است.

بهنامجو با بیان اینکه اجرای قطعات مختلف راه آهن اردبیل شروع شده، افزود: ریل گذاری راه آهن شروع شده، ولی سرعت آن پایین است.

وی با بیان اینکه ریل گذاری هر ماه پنج کیلومتر صورت می گیرد ، افزود: این میزان ریل گذاری باید به 15 کیلومتر برسد تا در زمان مقرر تکمیل شود که به لحاظ مالی و فیزیکی برنامه ریزی لازم انجام شده است.

او به وجود سه پل بزرگ در مسیر ریل گذاری اشاره کرد و گفت: این پل های 600 متری ،570 متری و 2 تونل در مسیر این راه آهن باید اجرا شوند که تلاش می کنیم تا فصل آخر سال زیرسازی را به اتمام برسانیم.

بهنامجو از اجرای چهار ایستگاه قطار در این پروژه خبر داد و افزود: ایستگاه مرکزی تا چند ماه آینده تمام می شود و بر این اساس فونداسیون سه ایستگاه هم انجام و اجرای آن آغاز شده است.

بهنامجو از اتمام مطالعات و نقشه برداری برای اجرای بارانداز ریلی در شمال اردبیل خبر داد و گفت: بر اساس وعده های داده شده این بارانداز نیز عملیاتی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دستور جذب اعتبارات سفر زمستان پارسال ریاست جمهوری اخذ شده است، گفت: جذب اعتبارات از سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه اقدامات چهار خطه کردن راه ها به میزان 60 کیلومتر در سال در حال انجام است، از پیگیری اجرای تونل اردبیل- آستارا که به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده بود، خبر داد.