آرشیو شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۳
شهرستان ها
۷

53 زندانی جرایم غیرعمد در اصفهان آزاد شدند

معاون ستاد دیه استان اصفهان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون 53 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این استان با حمایت و همراهی مردم نوعدوست و خیرخواه از زندان آزاد شدند.

بهنام رحیمی اظهار داشت: برای آزادی این افراد 55 میلیارد ریال با کمک مردم خیرخواه به ستاد دیه استان اهدا شد تا زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شود.

وی با بیان اینکه کمک های مردم و خیران در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد بیشتری پیدا کرده است ادامه داد: سال گذشته در مجموع و با کمک فولاد مبارکه 103 میلیارد ریال جمع آوری شد.

به گفته وی میزان کمک های جمع آوری شده از جشن های گلریزان ویژه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از آغاز ماه مبارک رمضان تاکنون در استان اصفهان به 55 میلیارد ریال رسیده و انتظار است که تا پایان این ماه میزان کمک ها به مراتب بیشتر شود.

زندانیان جرایم غیرعمد شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه و بدهی مالی هستند.

معاون ستاد دیه اصفهان بیان کرد: امسال به دلیل شیوع کرونا آیین های گلریزان به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه زندانیان جرائم غیرعمد استان اصفهان همچنان چشم انتظار کمک های خیران برای بازگشت به آغوش گرم خانواده هایشان هستند افزود: بطور متوسط برای آزادی هر زندانی 400 تا 500 میلیون ریال نیاز است اما برخی از این زندانیان بدهی کمتر از 100 میلیون ریالی و تعدادی از آنها هم بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال بدهی دارند.

وی خاطرنشان کرد: جشن های گلریزان ماه مبارک رمضان همچنان و تا پایان ماه مبارک ادامه دارد تا شرایط آزادی زندانیان غیرعمد بیشتری فراهم شود.