آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
استان ها
۱۸

خبر

راه اندازی سامانه تدارکات الکترونیک در نیروگاه رامین

دنیای اقتصاد - اهواز : سامانه استعلام خرید الکترونیک با هدف بهبود شفاف سازی در انجام معاملات و نیز ایجاد شرایط یکسان برای حضور پیمانکاران و تامین کنندگان قطعات و خدمات موردنیاز نیروگاه راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین، پژمان حیدری، سرپرست امور مالی نیروگاه رامین گفت: این سامانه با کاهش چشمگیر هزینه های جانبی کمک شایانی به سرعت و بهبود فرآیند خرید و استعلام می کند. وی مزایای این سیستم را ایجاد محیط رقابتی و شرایط یکسان برای تامین کنندگان و تولیدکنندگان کالا و خدمات، مکانیزه شدن بخش خرید، سهولت در دسترسی و پیگیری مستمر به استعلام های خرید و شبکه ای بودن سامانه اعلام کرد.

بازگشت 17 واحد صنعتی آذربایجان شرقی به مدار تولید

دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک رفتار : رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: از سال گذشته تاکنون مسائل 17 واحد صنعتی مشکل دار استان با برگزاری 50 جلسه رفع شده و این واحدها به مدار تولید بازگشته اند. موسی خلیل اللهی در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی تبریز که در طول سال گذشته به چرخه تولید بازگشته اند، افزود: با تشکیل این جلسات، مشکلات واحدها همچون ورشکستگی و بدهی های بانکی یا مالیاتی با همکاری دستگاه های اجرایی حل وفصل شده است. وی افزود: واگذاری های نادرست و غیراصولی نیز در چند واحد بزرگ استان اتفاق افتاده بود که اکنون به صورت اجاره یا مالکیت به صنعتگران خوشنام استان سپرده شده است.

ظرفیت خدمات رسانی فولاد مبارکه

دنیای اقتصاد - اهواز : مدیرعامل فولاداکسین خوزستان گفت: با ظرفیتی که فولاد اکسین دارد، می تواند تا 100 سال دیگر به مردم خدمت ارائه دهد. به گزارش روابط عمومی فولاد خوزستان، امین ابراهیمی در حاشیه بازدید از خط تولید شرکت گفت: تا امروز هر اتفاق مبارکی در فولاد اکسین افتاده در نتیجه کار گروهی همه مجموعه بوده است. وی گفت: با راه اندازی سایت فولادسازی چرخه اکسین تکمیل می شود و با ظرفیتی که این شرکت دارد می تواند حداقل تا 100 سال دیگر به مردم خدمت رسانی کند. ابراهیمی افزود: تمرکز همه ما در فولاد اکسین تکیه و تاکید بر تولید است، چراکه همه چالش های این شرکت با تولید قابل حل است، از این رو انتظار داریم کارکنان با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی که در کشور وجود دارد با احساس تعلق سازمانی، فولاداکسین را مثل خانه دوم خود بدانند تا مانند سال 98 تحسین همگان را برانگیزند.

آغاز طرح عظیم ملی انتقال نفت خام به جاسک

دنیای اقتصاد - بندرعباس : عملیات اجرایی طرح عظیم ملی احداث خط لوله انتقال نفت به جاسک و پایانه صادرات نفت در منطقه مکران در جاسک، از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و فریدون همتی استاندار هرمزگان آغاز شد. این طرح برای انتقال روزانه یک میلیون بشکه نفت خام به پایانه جاسک و احداث مخازن ذخیره سازی برای 10 میلیون بشکه نفت خام اجرایی می شود که باعث توسعه سواحل مکران و صادرات نفت خام از طریق لوله گذاری و ایجاد پایانه دوم صادرات نفت در جاسک خواهد شد. برای اجرای این طرح نخستین بار شرکت های تولیدی داخلی، ورق های فولادی خاص، پمپ های عظیم و پیشرفته موردنیاز آن را که پیش از این در داخل کشور توان ساخت آنها وجود نداشت و همچنین مخازن ذخیره سازی و تجهیزات بندرگاهی آن را طراحی و ساخته اند. این طرح بزرگ با 2 میلیون دلار اعتبار اجرا خواهد شد.

گرگان پایلوت اجرای شهر دوستدار کودک در کشور شد

دنیای اقتصاد - گرگان : شهردار گرگان گفت: پیرو جلسه کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک در وزارت کشور و در چارچوب همکاری های مشترک این وزارتخانه با یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوستدار کودک در ایران، شهر گرگان به عنوان یکی از شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد. عبدالرضا دادبود ادامه داد: شهر گرگان اقدامات لازم را با هماهنگی کمیته ملی شهر دوستدار کودک مستقر در مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور و در قالب زمان بندی توافق شده انجام خواهد داد.

5 شهر خراسان جنوبی در فهرست شهرهای سبز

دنیای اقتصاد - بیرجند - محمد قربانی : مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: با تکمیل گازرسانی به 222 روستای بالای 20 خانوار، پنج شهرستان بشرویه، درمیان، سرایان، سربیشه و فردوس تا پایان سال به شهرستان های سبز کشور خواهند پیوست. سیدمحمود هاشمی با اعلام این خبر اظهار کرد: در صورت تخصیص به موقع منابع و عدم مشکل نقدینگی 400 روستای استان در سال جاری به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهند شد. هاشمی گفت: پیش بینی می کنیم درصد بهره مندی روستایی خراسان جنوبی از گاز طبیعی در پایان سال جاری با 13 درصد افزایش به بیش از 90 درصد برسد.