آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
خودرو
۲۴

رویداد

پیش بینی افت فروش خودرو در اروپا

ایسنا : انجمن خودروسازان اتحادیه اروپا به تازگی برآورد و اعلام کرده است که میزان فروش خودرو در سال جاری میلادی 25 درصد کاهش خواهد یافت.در گزارش انجمن خودروسازان اتحادیه اروپا آمده است میزان ثبت نام و فروش خودروهای سواری در کشورهای اروپایی تحت تاثیر بحران های شدید اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کل سال 2020 میلادی با یک کاهش 25 درصدی مواجه خواهد شد.

در ماه ژانویه سال جاری میلادی بود که این انجمن پیش بینی کرده بود در میزان فروش خودروی سال 2020 تنها 2 درصد کاهش به وقوع خواهد پیوست. حالا به نظر می رسد که تحلیلگران و کارشناسان با بررسی وضعیت بحرانی بازارهای فروش خودرو در کشورهای اروپایی به این نتیجه رسیده اند که میزان فروش خودرو در کشورهای این منطقه از 8/ 12 میلیون دستگاه در سال 2019 به 6/ 9 میلیون دستگاه در سال جاری میلادی  می رسد.بر اساس گزارشی که در وب سایت best selling cars آمده است، آنها بر این باورند که اوضاع بازارهای فروش خودرو در نیمه نخست سال جاری میلادی که شدیدا توسط شیوع گسترده ویروس کرونا تحت الشعاع قرار گرفته بود، هنوز با اینکه کارخانه های خودروسازی و قطعه سازی در اروپا و سایر مناطق جهان بازگشایی شده   به حالت عادی پیش از کرونا بازنگشته و انتظار می رود تا پایان سال 2020 نیز این اتفاق رخ  ندهد.

میز چهارم داخلی سازی قطعات تشکیل می شود

شاتا : تولید خودرو در دو خودروساز بزرگ کشور از ابتدای سال تا 4 تیرماه، نسبت به مدت مشابه سال گذشته از 12 درصد افزایش و تحویل خودرو تا این تاریخ از 48 درصد رشد برخوردار بوده است.

جلسه کمیته خودرو روز جمعه 6 تیر با محوریت بررسی توان داخلی سازی قطعات صنعت خودرو، با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونان و مدیران وزارتخانه، نمایندگان دستگاه های نظارتی و خودروسازان برگزار شد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در این جلسه راه نجات و توسعه صنعت کشور از جمله صنعت خودرو را در گرو توجه به ساخت داخل قطعات و تجهیزات در صنعت دانست و خودروسازان را مکلف کرد تا روند داخلی سازی و کاهش ارزبری قطعات خودرو را به دقت رصد کرده و در راستای سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تعمیق ساخت داخل گام بردارند.

همچنین در این جلسه مقرر شده تا میز چهارم صنعت خودرو با محوریت کاهش ارزبری این صنعت برگزار شود.

بر این اساس قرار شد تا کاهش ارزبری با استفاده از قطعات داخلی سازی شده به میزان 60 میلیون یورو در میز چهارم داخلی سازی مورد پیگیری قرار گیرد.

در عین حال، دو خودروساز گزارشی از تحویل و تولید خودروها ارائه دادند که بر اساس آن، اعلام شد که تولید تجمعی خودرو تا 4 تیرماه، نسبت به سال گذشته از 12 درصد افزایش و تحویل تجمعی خودرو تا این تاریخ با 173 هزار دستگاه خودرو از 48 درصد رشد برخوردار بوده است.

تاکید بر تامین و تخصیص ارز برای تولید خودرو و قطعات آن، اطلاع رسانی شفاف و صریح از وضعیت تولید و دستاوردهای صنعت خودرو و نیز پیگیری الصاق پلاک از سوی خودروسازان روی تمامی خودروهای تولیدی، از جمله دیگر دستور کارها و مصوبات جلسه امروز جمعه ششم تیرماه کمیته خودرو بود.

مشکل بازار خودرو فاصله قیمتی است

سایپانیوز : عضو شورای رقابت گفت: یکی از جدی ترین مشکلات بازار خودرو این است که فاصله قیمتی کارخانه تا بازار آن افزایش یافته و افراد با هدف کسب سود وارد آن می شوند. آلبرت بغزیان درباره چرایی افزایش قیمت خودرو در بازار و اینکه با چه راهکار و سیاست هایی می توان بازار خودرو را آرام کرد، افزود: وقتی بازار با افزایش کاذب در تقاضا مواجه می شود، نمی توان با فروش محدود خودرو آن را تنظیم کرد؛ بنابراین باید راهکارها و سیاست هایی را در پیش گرفت که تقاضای کاذب از بازار خودرو حذف شود. وی ادامه داد: در حال حاضر مشکل اصلی بازار خودرو استفاده از فاصله قیمتی کارخانه تا بازار است؛ وقتی فاصله قیمتی زیادی وجود داشته باشد، تقاضا برای سرمایه گذاری در این کالای مصرفی که اکنون سرمایه ای شده، افزایش پیدا می کند.

  وی گفت: طرح های مختلف فروش با وجود افزایش کاذب تقاضا نمی توانند در بلند مدت اثرگذاری داشته باشند، بنابراین توصیه می شود سه راهکار را در بازار دنبال کنیم؛ نخست، افزایش نظارت بر بازار آزاد خودرو، دوم، فروش سختگیرانه خودرو و سوم نیز رشد تولید.  عضو شورای رقابت تاکید کرد: در مقطع فعلی که قیمت خودرو با توجه به صعود نرخ ارز در حال افزایش است، تمام مجموعه های سیاست گذار خودرو باید کنار هم قرار گیرند تا بتوانند ضمن حل مشکلات این صنعت، زمینه ساز افزایش تولید شوند.  بغزیان در مورد طرح های فروش خودروسازان نیز تاکید کرد: طرح های فروش خودرو توانست تا حدودی دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه کند و حتی زمان ثبت نام در این طرح ها، شاهد ثبات و کاهش قیمت خودرو بودیم؛ با این حال همه می دانند چنین سیاستی در طولانی مدت جواب نخواهد داد.

تحویل زودتر از موعد خودروهای فروش فوق العاده

ایکوپرس : معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از تحویل پیش از موعد خودروهای فروش رفته در طرح فروش فوق العاده به مناسبت عید سعید فطر خبر داد و گفت: از 24 خردادماه تاکنون بیش از چهار هزار و 200 دستگاه خودرو در قالب این طرح تحویل مشتریان شده است. بابک رحمانی، ضمن قدردانی از وفاداری مشتریان نسبت به محصولات گروه صنعتی ایران خودرو افزود: این موضوع مسوولیت ما را سنگین تر کرده تا با عرضه محصولات جدید و مطابق با سلیقه مصرف کنندگان پاسخگوی نیاز آنها باشیم. وی با بیان اینکه تحویل خودروهای طرح فروش فوق العاده از 24 خرداد ماه آغاز شده است، تاکید کرد: فرآیند تحویل خودروها به تدریج ادامه خواهد داشت و خودروهای این طرح پیش از فرارسیدن موعد سه ماهه، تحویل مشتریان خواهند شد.

خودروهای «احتکاری» در انتظار رای تعزیرات

روابط عمومی سازمان حمایت:رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تعیین تکلیف خودرو های احتکار شده را منوط به رای تعزیرات دانست و گفت: کمیته تعیین تکلیف اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار هنوز تشکیل نشده است. پس از اینکه شورای رقابت حدود یک ماه و نیم گذشته قیمت خودرو های تولیدی ایران خودرو و سایپا را اعلام کرد، قرار شد قیمت فروش این خودرو ها در بازار نهایتا 10 درصد بیشتر از نرخ کارخانه ای باشد. با این حال، با توجه اختلاف نظر هایی که در این مورد وجود داشت، مسوولان سازمان حمایت اعلام کردند این سازمان موافق فرمول موردنظر است، اما برخی دیگر معتقدند باید قیمت خودرو در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود.

علاوه بر این همزمان با اعلام قیمت های جدید کارخانه ای، گشت های ویژه تعزیرات نیز از کشف تعداد زیادی خودرو های به اصطلاح احتکار شده خبر دادند. در حال حاضر بیش از یک ماه از شناسایی این انبار ها گذشته و هنوز تکلیف خودروهای به اصطلاح احتکاری موجود در آنها مشخص نیست. در این مورد، رئیس سازمان حمایت گفت:پس از کشف خودرو های احتکاری در پارکینگ ها و انبارها، پرونده های مربوطه، به تعزیرات برای صدور رای ارسال شد؛ بنابراین هنوز رایی از سوی تعزیرات صادر نشده تا تکلیف این خودرو ها مشخص شود و باید منتظر رای تعزیرات باشیم.