آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۶۷۸
خواندنی ها
۶
وبگرد

دلنوشته دریابان شمخانی در سالروز شهادت سردار سرلشکر علی هاشمی

شهیدی که اجر مظلومیت، زینت بخش شهادتش شد

چهارم تیر ماه سالروز شهادت مظلومانه فرمانده دلاور و خط شکن قرارگاه نصرت «سردار شهید علی هاشمی» است.

نمی دانم چرا هر وقت خاطرات علی هاشمی و ایام شهادت او را مرور می کنم بی اختیار حزنی از جنس غم جانسوز شهادت مظلومانه سیدالشهدا امام حسین(ع) بر روح و جسمم حاکم می شود.

فرزند محله فقیرنشین حصیرآباد اهواز که در نبرد عاشورایی جزایر مجنون در سال 67 آسمانی شد و اجر شهادت و مظلومیت را توامان کسب کرد.

چه کوتاه بین و سطحی نگر بودند کسانی که بعد از مفقود شدن علی هاشمی در نبردی که تراکم گازهای سیانور و سیانید تمام حیات انسانی، حیوانی و نباتی جزایر مجنون را نابود کرده بود، زمزمه ای تلخ و جانسوز سر دادند که:«او با ارتش عراق همکاری و به آنان پیوسته است».

همان زمان فریاد زدم:«علی هاشمی، جوان انقلابی و سلحشور عرب شیعه خوزستانی و پیوستن به ارتش صدام؟!»

رجعت پیکر مطهر و استخوان های خرد شده علی هاشمی به وطن در سال 89 فرصتی بود برای بازگشت همه آنهایی که شهامت، شجاعت، تسلیم ناپذیری و وفاداری علی هاشمی ها را با تیغ حسادت و عافیت جویی خود به مسلخ برده و می برند و درسی است برای ما که سرمایه های تکرار نشدنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را چنانکه شایسته مقام بلند آنان است، ارج بنهیم.

در سی ودومین سالگرد عروج عاشقانه و مظلومانه علی هاشمی، سردار دلاور میدان های کرخه، نور، بدر و خیبر به روح مطهر و کبریایی اش درود می فرستم و از صاحب سفره شهیدان، عاجزانه تمنا می کنم که ما جاماندگان نشسته بر فرش را نیز بر خوان کرم خود در عرش میهمان بگرداند.

از راست به چپ: علیرضا بانپوری- احمد غلامپور-شهید علی هاشمی- عزیز جعفری- علی شمخانی و غلامرضا فروغی نیا 5 مهر ماه 1360- ساعاتی پس از شکسته شدن حصر آبادان.