آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
فرهنگ و هنر
۲۵

کوتاه از فرهنگ و هنر

مراسم خاک سپاری علیرضا راهب شاعر، ترانه سرا و منتقد ادبی روز گذشته در قطعه نام آوران بهشت زهرا انجام شد. شاعرانی چون کوروش احمدی، حسن صادقی پناه، پیمان سلیمانی، امید چاووشی، کمال حسینیان، فرامرز راد، عمران میری و... در این مراسم حضور داشتند. علیرضا راهب پنج شنبه گذشته پس از ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

 شقایق فراهانی در نقش یک مرد به نام فیروز در فیلم سینمایی «گل به خودی» روز گذشته جلوی دوربین رفت. «گل به خودی» اولین ساخته احمد تجری است که در ژانر کودک و نوجوان به تهیه کنندگی علی قائم مقامی روز گذشته در سعادت آباد کلید خورد.

 حسین قلمی از استادان و هنرمندان پیشکسوت سازنده سازهای ایرانی که طی سال های اخیر فعالیت های متعددی در این زمینه داشت، دار فانی را وداع گفت. مرحوم قلمی در سال 1383 موفق به دریافت نشان درجه یک هنری (دکترا) در رشته سازسازی شد.

 موسسه فرهنگی- آموزشی «هنر فردا» در هفته پیش رو با برگزاری پنج کارگاه تخصصی فعالیت خود را در حوزه تئاتر آغاز کرد. این موسسه برای آغاز به کار این بخش از حضور استادانی نظیر مسعود دلخواه، رضا کیانیان، عطاءالله کوپال، حمیدرضا نعیمی و آرش آبسالان بهره می گیرد. هدف از تشکیل دپارتمان های تخصصی نظیر هنرهای تجسمی، معماری و اکنون تئاتر رویکرد کاربردی به هنر و نیازهای میان رشته ای است که امروزه در شیوه آموزشی معاصر جهان کارآمد شده است.