آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
ورزشی
۹
نکته ورزشی

رخنه مفسدان در ورزش جدی است!

سرویس ورزشی: وزیر ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیون ها اظهارات جالب و البته امیدوار کننده ای در باره لزوم مبارزه با فساد در ورزش داشته است. اینکه بالاترین مقام اجرایی به جای کتمان واقعیت و انکار مسائل تلخ که از معضلات جدی ورزش هستند صریحا به آنها اشاره و در باره لزوم مبارزه با آن تاکید می کند البته که باعث خوشحالی و امیدواری است چرا که برای موفقیت در انجام هر کاری شناخت دقیق واقعیات تلخ و شیرین و نقاط ضعف و قوت و پرهیز از خود فریبی ،شرط لازم و تقریبا نیمی از انجام موفقیت آمیز آن کار است.

مسئله فساد و رخنه فاسدان موضوعی است که سال هاست آشنایان با چم و خم ورزش و کارشناسان دلسوزی که نان را به نرخ روز نمی خورند و رسانه های اصیل و متعهد در باره آن می نویسند و هشدار می دهند اما متاسفانه مورد توجه مسئولان قرار نمی گیرد و آنان به جای توجه به این معضل جدی و تلاش جهادگونه برای برطرف کردن این مانع بزرگ بر سر راه پیشرفت ورزش ، به دنبال نتیجه گرایی و روزمرگی هستند.

حتی وزیر محترم فعلی ورزش هم که به وجود فساد در ورزش اعتراف کرده خیلی دیر به سراغ این ماجرا آمده و در حالیکه از عمر دولت فعلی کمتر از یک سال باقی مانده ایشان تازه مدتی است که به معضل اصلی و مانع اساسی بر سر راه ورزش اشاره می کند و ظاهرا اقداماتی از جمله نامه به وزیر اطلاعات را برای مبارزه با آن انجام داده است.

اینکه چرا در مقطع فعلی بحث فساد از جانب وزیر ورزش مطرح می شود و عاقبت این داستان به کجا می انجامد هنوز معلوم نیست و باید منتظر گذشت زمان باشیم. آنچه که مهم است این است که مسئله فساد در ورزش امری جدی است و رخنه فاسدان و فرصت طلب ها و منفعت جویان در این حوزه مانع اساسی است و باید برای ریشه کن کردن آن هر چه زودتر اقدام کرد. چه بهتر که از همین امروز این مبارزه به شکل جهادی و انقلابی آغاز شود و به شعار و حرف اکتفا نشود. اتفاقا وزیر ورزش در این باره تاکید امیدوار کننده ای دارد: «آنچه در مبارزه با هر گونه مظاهر فساد در ورزش انجام می شود به هیچ عنوان تبلیغاتی نیست، تمام امکاناتمان را با بخش های دیگر نظارتی در کنار یکدیگر قرار دادیم و تا دستیابی به نتیجه به این همکاری ادامه خواهیم داد...» ایشان در ادامه می افزاید:«در مبارزه با فساد به هیچ وجه عقب نشینی نخواهیم کرد. با جدیت و جسارت ایستاده ایم و در برابر جو سازی ها، داستان سرایی ها و انگ زنی ها و ایجاد استرس بین مردم به هیچ وجه کوتاه نمی آییم.» و...

امیدواریم این وعده ها واقعا عملی و مبارزه با فساد و شارلاتانیسم در ورزش به شکلی همه جانبه با حضور و مشارکت مدیران ورزش هر چه زودتر و مثلا از امروز آغاز شود مسئله فساد و رخنه مفسدان در ورزش جدی است و فقط به فوتبال هم منحصر نمی شود مثلا همین الان کاراته درگیر ماجرای بازگشت چهره های مفسد و بدسابقه و باندهای مافیایی و پدرخوانده است که از سوی بعضی رسانه های اجیر شده و حتی برخی افراد ظاهرالصلاح بشدت حمایت می شود! و قصد دارد هر طوری که شده چهره های باند باز و پدرخوانده را به رئیس سالم این فدراسیون تحمیل کنند خوب است وزیر محترم ورزش برای اثبات صدق ادعای خود در برخورد با فساد مبارزه «جدی» و جسورانه خود با فساد و مفسدان را از همین کاراته آغاز کند. در این باره حرف هایی دیگر هست که اگر عمری بود و فرصتی دست داد در آینده به آنها نیز خواهیم پرداخت.