آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۱
فرهنگ: ادبیات و هنر
۱۰
فیلم (راش)

مارگوت رابی به تیم بازیگران فیلم محبوب این سال ها اضافه شد

یارکشی «دزدان دریایی کارائیب»

کیکاووس زیاری
منبع: هالیوود ریپورتر

 از قرار معلوم دزدان دریایی کارائیب نه تنها قصد بازنشستگی و کناره گیری از فعالیت های راهزنانه ندارند، بلکه این روزها در حال یارکشی تازه هستند تا یک ماجراجویی جدید خلق کنند! کمپانی والت دیزنی که این روزها به دلیل کرونا در حال تغییر زمان نمایش عمومی کارهای تازه اش است، همزمان در تدارک آغاز کار تولید فیلم های جدیدش می باشد. در گام اول، مدیران والت دیزنی سراغ یکی از موفق ترین مجموعه های سینمایی خود یعنی «دزدان دریایی کارائیب» رفته اند. در شرایط کرونایی این شرکت پیش تولید قسمت ششم محصول جنجالی و بسیار پرفروش خود را آغاز کرده است.

این در حالی است که طی چند سال گذشته، بارها بحث ساخت قسمت جدید این اکشن فانتزی ماجراجویانه مطرح شد و حتی حدس و گمان هایی هم مبنی بر توقف تولید قسمت های بعدی آن به گوش رسید. اما با اضافه شدن مارگوت رابی به این مجموعه فیلم، دیگر می توان مطمئن بود که تولید قسمت جدید به زودی شروع می شود و قسمت های بعدی فیلم هم همچنان ساخته خواهد شد.

بازیگر نامزد دریافت اسکار سینما، نه تنها نقش محوری زن دزدان دریایی کارائیب 6 را به عهده دارد، بلکه به عنوان تهیه کننده هم با آن همکاری خواهد کرد. رابی با اعلام حضور در قسمت جدید فیلم، کریستینا هادسن را هم به عنوان نویسنده فیلمنامه قسمت جدید معرفی کرد. همگان می دانند هادسن، نویسنده فیلمنامه «هارلی کوئین: پرنده های شکاری» با بازی رابی است که سال قبل اکران عمومی شد و موفقیت بسیار خوبی در جدول گیشه نمایش سینماها به دست آورد.

قرار است قسمت های جدید این اکشن هم ساخته شود. با اضافه شدن هادسن به ترکیب سازندگان دزدان دریایی کارائیب، اهل فن می گویند کفه ترازو به نفع رابی سنگین شده و به احتمال بسیار زیاد، او حضور و نقشی برابر با شخصیت جک اسپاروی راهزن خواهد داشت. کاپیتان جک اسپارو (با بازی جانی دپ)، شخصیت محوری داستان قسمت های قبلی این مجموعه فیلم بوده است.

مدیران شرکت والت دیزنی توضیح زیادی درباره دزدان دریایی کارائیب تازه نداده اند و سکوت خبری پیشه کرده اند. اما نزدیکان رابی می گویند شاید فیلمی که او برای شرکت بازی می کند، یک اسپین آف بر مجموعه فیلم موفق والت دیزنی باشد. به این ترتیب، فیلمی که رابی بازی می کند یک دزدان دریایی کارائیب زنانه خواهد بود؟! رسانه ها هنوز نتوانسته اند جری بروکهایمر تهیه کننده اصلی مجموعه دزدان دریایی کارائیب را پیدا و سوال پیچ کنند. به نظر می رسد که باید منظر نشر اخبار تازه از سوی شرکت والت دیزنی و بروکهایمر بود.

جانی دپ هم که بین فرانسه و آمریکا در تردد است، خودش را از انظار عمومی و خبرنگاران پنهان کرده تا بر ابهامات موجود بیفزاید. مجموعه اکشن و ماجراجویانه دزدان دریایی کارائیب از سال 2003 تا 2017، موفق به فروش کلی جهانی چهار و نیم میلیارد دلاری شده است.

حضور مارگوت رابی در این مجموعه فیلم، می تواند موفقیت های بیشتری نصیب آن کند. رابی سال قبل در درام شرح حال گونه «روزی روزگاری در هالیوود» کوئنتنین تارانتینو نقش شارون تیت را بازی کرد و ششم آگوست سال آینده با قسمت دوم «جوخه خودکشی» جیمز گان، به دیدار تماشاگران سینما می آید.