آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۱
فرهنگ: ادبیات و هنر
۱۱
ضمایر (آنها)

مدرسه تابستانی تهران پس از 4 ماه تعطیلی، دیروز آغاز به کار کرد

زنگ آغاز مدرسه

مدتی بود به خاطر شیوع ویروس کرونا کرکره مدرسه تابستانی تهران پایین بود اما آنها بالاخره دیروز کرکره را بالا دادند و زنگ مدرسه را با برگزاری کارگاه گویندگی، اجرا و نمایش با حضور مهتاب نصیرپور و منصور ضابطیان به صدا درآوردند.

آن طور که ایسنا گزارش داده، در مدرسه تابستانی تهران که دیروز زنگ آن به صدا درآمد، نوجوانان به صورت رایگان در بستر فضای مجازی و رسانه های گروهی با انواع مهارت های فرهنگی - هنری اعم از بازیگری و تئاتر، انیمیشن، گویندگی و اجرا، موسیقی، طنز، داستان نویسی، قرآن و فیلمسازی آشنا خواهند شد و تابستان متفاوتی را به لحاظ گذران اوقات فراغت و دریافت محتوای آموزشی و کاربردی جذاب در پیش خواهند داشت.

لازم به تاکید است در طول این دوره از مدرسه تابستانی حدود 60 کارگاه آموزشی برگزار و ویدئوهای آن در دسترس خانواده ها و دانش آموزان قرار می گیرد. هدف از برگزاری این دوره ها آشنایی اولیه با انواع هنرها و مهارت ها به کمک اساتید رشته های مختلف هنری و فرهنگی است تا افرادی که از استعداد و توانایی لازم در هریک از رشته ها برخوردارند با آگاهی و بینش کافی در این مسیر قدم بردارند.

به رسم هرساله، بسیاری از خانواده ها، همزمان با شروع فصل گرم سال درخصوص نحوه پرکردن اوقات فراغت فرزندان و دانش آموزان نگران بوده و دغدغه دارند و می کوشند با برنامه های ورزشی، آموزشی، مهارتی و تفریحی به غنی سازی اوقات فراغت فرزندان شان در ایام تابستان کمک کنند؛ اما تابستان امسال به دلیل شیوع کرونا و تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بسیاری از کودکان و نوجوانان ناچار به ماندن در خانه شده اند، لذا اداره کل آموزش های شهروندی با توجه به نیاز این رده سنی به کسب آموزش ها و مهارت های متنوع ازجمله فرهنگی و هنری، مدرسه تابستانی تهران را در فضای مجازی راه اندازی کرده است.