آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
سیاست گذاری
۶

خبر

شکایت های مالیاتی الکترونیکی شد

معاون سازمان امور مالیاتی کشور از راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی خبر داد.

به گزارش «ایسنا» هادی خانی با بیان اینکه چشم انداز مالیات الکترونیکی افزایش رضایتمندی مردم و کاهش مراجعات حضوری از طریق انجام کلیه عملیات بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی است، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور در جدیدترین اقدام، امکان ثبت شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است.

وی درباره سامانه ثبت الکترونیکی اعتراضات و شکایات مالیاتی افزود: از طریق این سامانه کلیه مودیان حقیقی و حقوقی که اطلاعات پرونده آنها در سامانه های عملیاتی سازمان موجود باشد و نسبت به یکی از اوراق مالیاتی صادره اعتراض داشته باشند، می توانند با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، اقدام به ثبت اعتراض خود کنند. معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: مودیان مذکور با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس www.Tax.gov.ir و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور دریافتی از خدمات الکترونیک (که پس از اتمام فرآیند پیش ثبت نام الکترونیکی دریافت کرده اند)، می توانند از امکانات این بخش استفاده کنند. وی درباره انواع برگه هایی که امکان اعتراض به آن از طریق این سامانه وجود دارد، گفت: پیش از این نیز امکان اعتراض به انواع برگ ارزیابی و اعتراض به ابلاغیه رای هیات حل اختلاف مالیاتی از طریق سامانه خدمات الکترونیک مالیاتی فراهم شده بود؛ اما در تغییرات جدید مسیر بلوغ تدریجی ارائه خدمات الکترونیکی با رویکرد مدیریت زمان و هزینه برای مودیان تعریف شد و در دستور کار قرار گرفت.

خانی تصریح کرد: مودیان مالیاتی می توانند با اعلام شماره نامه برگه ای که به آن معترض هستند، مشخصات تراکنش های مالی مرتبط را مشاهده و مراتب اعتراض خود را با جزئیات اعلام کنند. همچنین می توانند نماینده یا وکیل خود را مشخص و به سازمان امورمالیاتی کشور معرفی کنند. معاون سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: پس از تکمیل اطلاعات فرم اعتراض در سامانه مذکور، درخواست مودی از طریق پرتال به سامانه های عملیاتی ارسال می شود و کد رهگیری برای پیگیری های آتی نمایش داده خواهد شد.

 
کرونا 560 خلبان را بیکار کرد

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوین ایرلاینز (SAS) از تعدیل نیروی بیش از 500 نفر از خلبانان خود تحت تاثیر بحران پاندمی کرونا خبر داد. به گزارش «ایسنا» شرکت هواپیمایی اسکاندیناوین ایرلاینز (SAS) که به کشورهای نروژ، دانمارک و سوئد تعلق دارد، به تازگی با انتشار بیانیه ای جدید اعلام کرده است که 560 نفر از خلبانان خود را تحت تاثیر شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی تعدیل نیرو کرده است.

براساس گزارشی که در وب سایت simpleflying آمده است، با اینکه انجمن حمایت از خلبانان و خدمه پروازی نسبت به این اقدام و تصمیم ایرلاین SAS شدیدا اعتراض و انتقاد کرده است، اما به نظر می رسد که این تصمیم به مراحل نهایی رسیده و این شرکت هواپیمایی قصد دارد به اجرای این تعدیل نیرو اقدام کند. این شرکت دو ماه پیش در آوریل 2020 نیز هشدار داده بود در صورتی که شاهد رشد تقاضا برای سفرهای هوایی و احیای پروازهای داخلی و خارجی نباشد، مجبور به تعدیل نیرو و اخراج 5 هزار نفر از کارکنان و پرسنل خود خواهد شد. طبق آمارهای منتشرشده تعداد پروازهای صورت گرفته به فرودگاه های سوئد در ماه مه 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 98 درصد سقوط کرده است. در ماه های گذشته بسیاری از ایرلاین های فعال و مستقر در سراسر جهان به علت بحران های مالی شدید ناشی از شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا که منجر به اعلام اضطراری و قرنطینه و وضع محدودیت های سختگیرانه از سوی دولت ها و کشورهای مختلف شد، تعداد قابل توجهی از کارکنان و پرسنل این خود را تعدیل نیرو کردند تا به این ترتیب بتوانند از هزینه های مازاد و گزاف خود بکاهند و خود را از خطر ورشکستگی و فروپاشی نجات دهند.