آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
جامعه
۱۰

آغاز ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان پایه اول، هفتم و دهم

دانش آموزان پایه های اول دبستان، هفتم و دهم دوره متوسطه می توانند از امروز برای ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان پایه های اول دبستان، هفتم و دهم از هشتم تیر ماه آغاز می شود و تا 15 شهریور 99 ادامه دارد.

خانواده ها برای ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی به سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com  مراجعه کنند.

امسال کتاب های درسی دانش آموزان توسط کتاب فروشی ها توزیع نمی شود علت آن نیز اختلاف نظر اتحادیه کتاب فروشان و آموزش و پرورش بر سر میزان نرخ سود است؛ آموزش وپرورش تقاضای توزیع کتاب های درسی با نرخ سود 8 درصد را  دارد اما کتاب فروشی ها نرخ سود 17 درصد را مطالبه می کنند.

کتاب های درسی دانش آموزان دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش، رشته معارف اسلامی و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش آموز قید شده است، توزیع می شود.

اصلاح سفارش تمام دوره های تحصیلی از 17 تیر 99 تا 31 شهریور 99 امکان پذیر است.

با توجه به اینکه ثبت سفارش و توزیع

کتاب درسی دانش آموزان بر اساس اطلاعات موجود در سامانه سناد انجام می شود مدارس باید آخرین وضعیت اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی دانش آموزان را در سامانه سناد به روزرسانی و در نخستین فرصت دانش آموزان را برای سال تحصیلی 1400- 1399ثبت نام کنند.

مدیران مدارس موظفند از طریق سامانه مربوطه نسبت به ثبت سفارش گروهی دانش آموزان اقدام و از ارجاع موردی دانش آموزان و اولیای آنها به کافی نت برای سفارش انفرادی پرهیز کنند.