آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
اخبار کشور
۱۱

معاون رئیس جمهوری: مهاجرت به روستاها افزایش یافته است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به افزایش مهاجرت به روستاها، گفت: وضعیت جمعیت روستاها بهتر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حاشیه بازدید از پروژه های مختلف روستایی شهرستان بدره اظهار کرد: برنامه اصلی معاونت توسعه روستایی، توسعه روستاها با کمک مردم محلی با استفاده از صندوق های خرد کارآفرینی است.

وی با اشاره به اینکه تخصیص و جذب اعتبارات طرح اشتغال روستایی می تواند بیکاری روستاییان را کاهش دهد، افزود: اشتغال، پایه و اساس توسعه روستایی است.

امید با بیان اینکه علاوه بر زیرساخت های روستاها باید به زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آنها توجه شود، افزود: بر اساس آمارهایی که امروز در دست است شرایط روستاهای کشور با گذشته قابل مقایسه نیست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار کرد: آمارها و بررسی های اولیه از اجرای طرح اشتغال روستایی نشان می دهد که مهاجرت معکوس شکل گرفته و وضعیت جمعیتی روستاها در کشور بهتر از گذشته شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح های بسیار خوب اشتغال روستایی در ایلام، افزود: علاوه بر زیرساخت ها، بحث اشتغالزایی روستایی و شهرهای کوچک در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: ظرفیت های خوبی در حوزه های مختلفی مثل کشاورزی، فناوری محصولات، گردشگری، و صنعت در استان وجود دارد و در تلاش هستیم با تخصیص اعتبار در سال جهش تولید شاهد اتفاقات خوبی در استان در زمینه اشتغالزایی جوانان باشیم.