آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
ورزش
۳۲

اخبار داخلی

بازداشت و آزادی یک پیشکسوت

تسنیم : پیشکسوت استقلال که درحال حاضر رئیس آکادمی این باشگاه است، صبح دیروز به دلیل شکایت جواد نکونام بازداشت شد. حاجیلو دو سال پیش گفت وگویی انجام داد و درباره برخی مسائل مثل بازیکن سالاری صحبت هایی مطرح کرد که به جواد نکونام، سرمربی فعلی فولاد خوزستان ارتباط داده شد. نکونام از حاجیلو شکایت کرد و حاجیلو به پرداخت 4 میلیون تومان در حق دولت محکوم شد اما از پرداخت این مبلغ خودداری کرد تا در نهایت بازداشت شود. او بعد از چند ساعت با گذاشتن وثیقه آزاد شد.

تفاوت های بهداشتی لیگ ایران و انگلیس

مهر : علیرضا جهانبخش، بازیکن ایرانی تیم برایتون در مورد تفاوت های ازسرگیری لیگ برتر انگلستان با لیگ ایران این طور توضیح داد: «خیلی سعی می کنم همه چیز را تیره نبینم. چنین روحیه ای را در فوتبال و زندگی شخصی ام هم ندارم اما می خواهم درباره زیرساخت ها و نرم افزارهایی که در فوتبال انگلیس موجود است و تصمیماتی که برای برگزاری بازی گرفته اند صحبت کنم. بازیکنان موظفند طبق پروتکل هفته ای دوبار تست کرونا بدهند. ماشین های مان ضدعفونی می شود. تمرینات را در گروه های کوچک آغاز کردیم. به طور مثال یک روز مدافعان بودند و روز دیگر هافبک ها و مهاجم ها در قالب های 3 الی 4 نفره تمرین کردند. تغذیه روزانه مان کاملا بهداشتی است. برای سفرهای مان از هواپیمای شخصی باشگاه ها استفاده می شود. آن وقت عکس بازیکنان استقلال را در پروازشان به اهواز دیدم که متاسفانه بسیار ناراحتم کرد.» جهانبخش در مورد اینکه چرا در دو بازی اول برایتون حتی جزو لیست هم نبود گفت: «نمی دانم چه اتفاقی افتاد که دوباره بازی نکردم. شرایطم در تمرینات و بازی های تدارکاتی اینقدر خوب بود که فکر می کردم در هر دو بازی از همان ابتدا به میدان خواهم رفت. فکر می کنم هیچ کس هم نداند که چرا بازی نمی کنم. قطعا در زمان مناسب درباره این موضوع صحبت خواهم کرد.»

کاپیتان پرسپولیس ماندگار است

دنیای اقتصاد : طی روزهای اخیر بازهم شایعه بازنشستگی جلال حسینی در پایان فصل منتشر شد. دیروز اما سرمربی پرسپولیس در یک گفت وگوی رادیویی این مساله را تکذیب کرد. یحیی گل محمدی گفت: «سید آنقدر خوب تمرین می کند که کسی فکر نمی کند سال بعد بخواهد خداحافظی کند. بعضی می خواهند حاشیه درست کنند. من اصرار دارم کسی در تیمم حاشیه درست نکند. ما 9 بازی در لیگ و 2 بازی در جام حذفی داریم. دلیلی ندارد که تیم را به حاشیه ببریم. جلال دو سال دیگر با ما قرارداد دارد.»

بوناچیچ تست کرونا داد

دنیای اقتصاد : سرمربی جدید ذوب آهن صبح دیروز تست کرونا داد. لوکا بوناچیچ جمعه شب با امضای قراردادی تا پایان فصل هدایت سبزپوشان اصفهانی را برعهده گرفت. پس از آن بوناچیچ با حضور در تمرینات این تیم به بازیکنان معرفی شد و از باشگاه ذوب آهن بازدید کرد. لوکا دیروز هم مراحل تست کرونا را پشت سر گذاشت تا اگر مشکلی نداشت به تمرینات اضافه شود.

بررسی فینال پرحاشیه فوتسال

تسنیم : تیم فوتسال مس سونگون با برتری در دومین دیدار فینال لیگ برتر، جام قهرمانی مسابقات را در تبریز نگه داشت. مس سونگون روز جمعه در دیدار دوم فینال مسابقات لیگ برتر فوتسال و در سالن شهید پورشریفی تبریز، میزبان گیتی پسند اصفهان بود. پس از اینکه بازی در وقت های اضافه با تساوی 3-3 به پایان رسید، دو تیم به ضربات پنالتی رفتند که مس در پنالتی ها به برتری 6 بر 5 (در مجموع 9 بر 8) دست یافت. مس بازی قبلی را هم با نتیجه 4 بر 3 برده بود تا با پیروزی در دو بازی از سه مسابقه فینال، عملا قهرمان شود. پس از پایان این دیدار میان اعضای تیم گیتی پسند و علیرضا افضل، سرمربی مس سونگون درگیری ایجاد شد. پیرو این اتفاق، ماموران نیروی انتظامی وارد ماجرا شدند و درگیری ها شدت یافت. چند بازیکن گیتی پسند مصدوم شدند و خساراتی به سالن شهید پورشریفی وارد شد. حالا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با احضار مدیران دو باشگاه برای بررسی موضوع اقدام کرده است.