آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
صفحه آخر (جهان)
۱۲

کره شمالی: سلاح هسته ای تنها زبانی است که آمریکا می فهمد

کره شمالی، آمریکا را به حمله هسته ای تهدید و تاکید کرد، این کار تنها راه باقی مانده برای مقابله با تهدیدهای دولت «دونالد ترامپ» است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: «با هدف از بین بردن تهدیدهای هسته ای آمریکا، دولت جمهوری دموکراتیک خلق کره همه تلاش های ممکن را چه از طریق گفت وگو و چه از طریق توسل به قوانین بین المللی به خرج داد، اما همه این تلاش ها بی فایده بودند. تنها گزینه ممکن اکنون سلاح هسته ای در برابر سلاح هسته ای است.» این تهدیدات در حالی صورت می گیرد که در هفته های اخیر روند پایدار تشدید تنش ها از جانب کره شمالی به ویژه با منفجر ساختن دفتر ارتباطی ویژه دو کره از سوی این کشور، ادامه و شدت یافته است.

خبر دیگر اینکه، «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن، طی سخنانی در هفتادمین سالگرد آغاز جنگ دو کره، درباره وضعیت سلامتی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، ابراز تردیدکرد.

گفتنی است، پس دوره ای حدودا دو ساله که روابط دو کره و کره شمالی-آمریکا کم تنش بود و برخی امیدوار بودند که مشکلات حل شود، دوباره تنش ها بین دو کره و بین آمریکا و کره شمالی بالا گرفته و تمام امیدها ناامید شده است. کره شمالی آمریکا را غیر قابل اعتماد می داند.