آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
شرکت ها
۲۹

بین الملل

«ایر اسپیدر»؛ میزبان مسابقات خودروهای پرنده

دنیای اقتصاد : شرکت دانش بنیان «ایراسپیدر» اعلام کرده که تامین مالی و ساخت زیرساخت های لازم برای راه اندازی مسابقات فرمول یک خودروهای برقی پرنده را آغاز کرده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، به تازگی این شرکت با تامین مالی لازم توانسته است زیرساخت هایی برای مسابقه خودروهای برقی پرنده راه اندازی کند.  مت پیرسون، بنیان گذار ایراسپیدر می گوید: «اغلب در تاریخ فناوری، دستاوردهای عظیم حاصل چیزهای بیشتری از احتمال خلق یک نوآوری بوده اند. برای فکر کردن جلوتر از زمانه خود، هیچ چیز مثل روحیه و محیط رقابتی شدید نمی تواند مهندسان و کارآفرینان را وادار کند تا از زمانه خود سبقت بگیرند.» این شرکت همچنین بنا دارد با همکاری دیگر شرکت های فعال در این زمینه، نخستین دور از مسابقات خودروهای برقی پرنده را راه اندازی کند تا شرکت ها بتوانند در فضایی رقابتی در برابر یکدیگر قرار گیرند.  هم اکنون زیرساخت های لازم در انگلیس و استرالیا در حال ساخت و راه اندازی هستند تا بتوان برای نخستین بار این برنامه های جسورانه را جامه عمل پوشاند. او البته تاکید می کند که استفاده از این وسایل نقلیه به عنوان تاکسی های نسل آینده ایده بسیار جذابی خواهد بود، اما یادآور می شود که فرصت های عظیمی در مسابقات خودروهای برقی پرنده نهفته هستند. اگرچه این شرکت استرالیایی دارای مجوز های لازم برای عملیاتی ساختن پهپادهای عظیم الجثه از دولت این کشور است، اما تاکید می کند که ساخت خودروهای پرنده ای که سرنشین را حمل کنند هنوز اندکی دور از ذهن است.  این شرکت در وب سایت خود نوشته  که آینده حمل ونقل متعلق به وسایل نقلیه پرنده است و  ایراسپیدر تلاش می کند تا بتواند یک ورزش رقابتی در این زمینه ایجاد کند. مسابقات ایراسپیدر درواقع ورزشی برای نسل های آتی است. از سوی دیگر قرار گرفتن شرکت ها در چنین فضای رقابتی و نظاره کردن حاصل تلاش دیگران می تواند خود روند توسعه حمل ونقل تاکسی های پرنده را نیز تسهیل کند.

 
بازداشت مدیر «وایرکارت»

دنیای اقتصاد : مارکوس براون، مدیرعامل شرکت خدمات پرداخت وایرکارت چند روز پس از اعلام استعفایش از این شرکت به دلیل اتهامات مالی، توسط پلیس مونیخ بازداشت شد.به گزارش روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از بیزینس اینسایدر، قرار بازداشت براون توسط دادستان آلمانی به اتهام اخلال در حسابرسی شرکت و دستکاری در شیوه های تجاری صادر شده است. پس از صدور این قرار بازداشت، براون با حضور در ایستگاه پلیس مونیخ خود را تحویل مقامات قانونی داد.

وی قرار است سه شنبه (10تیر)در دادگاه مربوط به اتهامات وارد شده شرکت کند. مدیرعامل پیشین وایرکارت اکنون به اعمالی نظیر تغییر در ترازنامه شرکت برای قوی نشان دادن وایرکارت و کنترل و دستکاری ارزش سهام آن متهم شده است. او اوایل هفته جاری به یکباره از استعفای خود خبر داد در حالی که تنها چند ساعت قبل از آن این شرکت مالی آلمانی مفقود شدن 9/ 1 میلیارد یورو از پول های خود را تایید کرده بود؛ خبری که تنها در دو روز موجب کاهش 80 درصدی ارزش سهام آن شد. هفته گذشته بود که مامور حسابرسی این شرکت در بررسی های خود متوجه مفقود شدن 9/ 1 میلیارد یورو شد. این گروه فین تک سپس تایید کرد که این مقدار باید در حساب های بانکی بوده باشد که اکنون مفقود شده است.  این شرکت همچنین هشدار داد در صورت مشخص نشدن سرنوشت پول های مفقود شده، وادار می شود تا حدود 2 میلیارد یورو از وام های پرداختی خود را لغو کند.  این اخبار نتیجه تحقیقات وسیعی است که روزنامه فایننشیال تایمز در دستور العمل های حسابرسی این شرکت آلمانی واقع در مونیخ به انجام رساند. در اتهاماتی که این روزنامه انگلیسی علیه وایرکارت مطرح کرده است می توان به استفاده از قراردادهای جعلی برای متورم نشان دادن درآمدها اشاره کرد. برخی از کارکنان این شرکت نیز با مقامات همدستی کرده اند تا با درج آمار جعلی در شعب دوبلین و دبی، فروش خدمات خود را بیش از حد خود نشان دهند.  وایرکارت مکرر ادعاهای فایننشیال تایمز را رد کرده است و حتی شکایت نامه ای علیه این روزنامه به ثبت رساند. البته تحقیقات یک شرکت حقوقی نیز نتوانست شواهدی از تبانی در این شرکت تایید کند.