آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۲
سیاست: داخلی/خارجی
۲

شنیدی میگن

خاطره تالار پشتی از شهید بهشتی                                                                                                        

عزت الله اکبری تالارپشتی، نماینده تهران که بیشتر او را با مباحث اقتصادی و صنعت در مجالس گذشته می شناسند، به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله بهشتی، برای اولین بار به سابقه قضایی خود اشاره کرد و نوشت: سال 59 دادستان انقلاب بودم. فشار تبلیغاتی و میدانی بنی صدر، منافقین و ضدانقلاب بیش از حد بود و امکانات ما به شدت محدود.

در دیدارم با شهید بهشتی از بی توجهی ها گلایه کردم. ایشان با محبت خاص خود برخاست، پیشانی ام را بوسید و فرمود: «شما موفقید. فعلا اوضاع کشور همین است. با کمک نیروهای حزب اللهی و روحانیت متعهد در صحنه، منطقه خودتان را حفظ کنید».  با روحیه مضاعف به کار برگشتم.

اقدام عجیب کره جنوبی درخصوص دارایی بلوکه شده ایران

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر و میمه در مجلس در مطلبی با بیان این که کره جنوبی، هزینه نگهداری از دارایی های بلوکه شده ایران را هم از دارایی های ایران کم می کند از عزم مجلس برای تجدیدنظر در روابط اقتصادی با این کشور خبرداد. حاجی دلیگانی در توییتر خود نوشت: کره جنوبی در خوش رقصی ای که برای آمریکا داشته اقدام به بلوکه کردن دارایی های ایران کرده و حتی هزینه این بلوکه کردن و نگهداری را از این دارایی برداشت می کند. این خوش رقصی کره جنوبی برای آمریکا بی پاسخ نخواهد ماند و ما در روابط تجاری مان با این کشور تجدیدنظر خواهیم کرد.

ببینیم با خودمان چند چندیم

جلال رشیدی کوچی، نماینده مرودشت و ارسنجان در مجلس در توییتی با اشاره به نزدیک شدن موعد رای گیری اعتبارنامه تاجگردون در صحن مجلس، نوشت: روز رای گیری برای رد یا پذیرش اعتبارنامه تاجگردون روز محک جدی مجلس است. متوجه خواهیم شد با خودمان چند چندیم و براساس آن پازل چهارساله را می چینیم.  از سوی دیگر، در رویدادی تازه، تاجگردون در مصاحبه ای اینترنتی مقابل یک روزنامه نگار پرسابقه اصلاح طلب نشست و به سوالات او درباره خود پاسخ گفت. این مصاحبه در صفحات رسمی مربوط به تاجگردون در فضای مجازی منتشر شده است.

انحصار نهاده های دامی در دست کیست؟                                                                                           

حجت الاسلام محمدعلی نقدعلی، نماینده خمینی شهر و عضو کمیسیون کشاورزی که یکی از نمایندگان فعال در فضای مجازی است در توییتی نوشت: در بازدید از نمایشگاه دام و طیور اصفهان از طرفی پیشرفت نخبگان جوان در فناوری این عرصه به وجدم آورد و از طرفی شنیدم واردات نهاده های دامی در انحصار یک نفر است و به دست تولیدکننده نمی رسد. این انگیزه ام را برای تلاش در کمسیون کشاورزی جهت قطع دست حامیان انحصارطلبی بیشتر کرد.