آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۰
ورزشی
۱۸

اخبار

تاریخ رسمی 4 دیدار ایران مشخص شد

فدراسیون جهانی فوتبال با پیشنهاد AFC برای برگزاری ادامه مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 در ماه های مهر و آبان موافقت کرد. نشریه «الوطن» قطر با اعلام این خبر اعلام کرد البته هنوز میزبان این مسابقات مشخص نیست چون قرار شد به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات به صورت متمرکز در یک کشور برگزار شود ولی به احتمال زیاد میزبان این مسابقات قطر خواهد بود. بدین ترتیب 4 بازی باقیمانده شاگردان دراگان اسکوچیچ در مرحله اول انتخابی جام جهانی 2022 به صورت رسمی در این تاریخ ها برگزار می شود: ایران-هنگ کنگ (17 مهر)، کامبوج- ایران  (22 مهر)، ایران- بحرین (22 آبان) و ایران - عراق (27 آبان)

انتظار نایب قهرمان المپیک از مسئولان ورزش

احسان حدادی، نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن با اشاره به اینکه تعویق المپیک برای ورزشکاران حرفه ای اتفاق بسیار بدی بود، اظهار داشت: «به هرحال میدان مهم المپیک دیر یا زود در پیش است و از وزارت ورزش و کمیته المپیک انتظار داریم ورزشکاران حرفه ای را در تمامی رشته ها رها نکنند. بهتر است اردوها با رعایت نکات بهداشتی آغاز شده و روند تمرین حرفه ای با همان شدت ادامه پیدا کند تا ورزشکاران بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند. مهمترین نکته ای که موجب پسرفت و افول عملکرد یک ورزشکار خواهد شد نداشتن اردو و برنامه ریزی است. با توجه به شرایط فعلی ورزشکاران باید نوع و روش تمرینات را تغییر دهند تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند.»

شاه حسینی: آبی از این اساسنامه گرم نمی شود

عبدالرحمن شاه حسینی، رئیس اسبق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که با برنامه «آفساید» رادیو جوان گفت وگو می کرد، درخصوص اختلاف فیفا با فدراسیون فوتبال در اساسنامه خاطرنشان کرد:«اساسنامه ای که با هماهنگی فیفا و به تصویب مجمع از دل این فدراسیون بیرون خواهد آمد اساسنامه مورد تایید برندهای فوتبالی و مالکین واقعی فوتبال کشورمان نیست. همان معایب، دوباره ایراد گرفته خواهد شد و آبی از این اساسنامه گرم نمی شود! و فوتبال دست افراد سودجو باقی می ماند. فیفا می گوید فدراسیون های عضو باید مقررات اختصاصی و فنی را رعایت کنند و به قوانین داخلی کشورشان نیز احترام بگذارند. در پیش نویسی که به فیفا ارسال شده دو پیشنهاد ارائه شده، فدراسیون فوتبال جزو نهادهای عمومی غیردولتی مشمول ماده 584 قانون تجاری بوده و پیشنهاد دیگر هم در مورد استقلال فدراسیون است. اگر امروز، حمایت های مالی دولت از فدراسیون فوتبال گرفته شود آیا فدراسیون فوتبال توان اداره مالی کامل خود را دارد؟ همه موافق استقلال فدراسیون فوتبال هستند ولی نه اینکه فردا کاسه گدایی را به سمت دولت دراز کنند.»

بیانیه باشگاه زنیت علیه آزمون

باشگاه زنیت سردار آزمون را به دلیل زیرپا گذاشتن پروتکل های بهداشتی در ایام کرونا مجازات می کند. به گزارش سایت «اسپورت» روسیه، باشگاه زنیت در بیانیه ای گفته: «آزمون قوانین و پروتکل های بهداشتی در زمینه ویروس کرونا را زیرپا گذاشته است. این اقدام او نه تنها سلامتی خودش را تهدید می کند بلکه سلامتی نزدیکان و دیگر بازیکنان را نیز تهدید می کند. با توجه به زیرپا گذاشتن پروتکل های بهداشتی برای آزمون اشد مجازات و جریمه نقدی در نظر گرفته می شود.» آزمون پیش از دیدار با کریلیا با صفا هادی، بازیکن عراقی این تیم دیدار و او را در آغوش کشید که عکس آن در صفحه اینستاگرام هادی منتشر و جنجال ساز شد.