آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۰
حوادث
۱۲

اخبار

هشدار فرمانده نیروی انتظامی برای مقابله با کرونا :شرایط کشور عادی نیست

گروه حوادث/ فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با کرونا گفت: شرایط کشورعادی نیست. سردار «حسین اشتری» در جلسه شورای عمومی ناجا با اشاره به شیوع دوباره کرونا، اظهارداشت: شرایط هنوز عادی نیست و افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان این بیماری در برخی استان های کشور حاکی از این است که تعداد زیادی از مردم خطر ابتلا به این بیماری را جدی نگرفته و بدون توجه به دستورالعمل های بهداشتی و نیز فاصله گذاری اجتماعی در اماکن پرتردد حضور دارند که این امر به گسترش انتقال بیماری کمک می کند. به گزارش پلیس؛ اشتری در این جلسه با بیان اینکه نیروی انتظامی با بهره گیری از تمام ظرفیت ها، امکانات و تجهیزات دوشادوش وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و نیز ستاد ملی برای سلامت، امنیت و ارتقای احساس امنیت در میدان مقابله با کرونا حضور دارد از برخورد با محتکران تجهیزات و اقلام بهداشتی، نظارت بر فعالیت صنوف مختلف، برخورد با شایعه سازان در فضای مجازی خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم ماموریت های خود را با قوت و قدرت مضاعف به نحو مطلوب انجام دهیم. فرمانده ناجا به آمادگی بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا در خدمات دهی به بیماران و مراجعان در این ایام اشاره کرد و ادامه داد: روند درمان بیماران تا حصول اطمینان از بهبودی کامل، با جدیت دنبال و پیگیری می شود و نظارت دقیق و مستمر بر اجرای پروتکل های بهداشتی و پیشگیرانه در یگان های ناجا بویژه مراکز انتظامی وجود دارد.

جانشین پلیس آگاهی ناجا: خودروهای مسروقه در خارج از کشور  هم ردیابی می شود

گروه حوادث/ پلیس آگاهی ناجا از امکان تعقیب برون مرزی و ثبت موفقیت آمیز اطلاعات خودروهای سرقتی در سامانه بین المللی خودروهای مسروقه (SMV) خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، سرهنگ فرامرز به گذر جانشین پلیس آگاهی ناجا در تشریح این خبر گفت: به تازگی واحد امور بین الملل و معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با همکاری پلیس بین الملل، ردگیری خودروهای مسروقه در خارج از مرزهای جغرافیایی را در دستور کار قرار داده تا از این طریق، حلقه اقدامات مجرمانه سارقان در خارج از کشورتنگ تر شود. وی درباره ساز و کار سامانه (SMV) تصریح کرد: این سامانه همانند ثبت اطلاعات مجرمانی است که پس از اقدامات تبهکارانه از کشور خارج می شوند و وقتی خودروی سرقتی در این سامانه ثبت شد، در هر کشوری اگر آن خودرو توسط پلیس آن کشور رویت شود توقیف و به اطلاع پلیس بین الملل ناجا می رسد.

بدین ترتیب از این پس، اطلاعات دقیق خودروهای مسروقه بویژه خودروهای خارجی که احتمال خروج شان از کشور بیشتر است بسرعت در سامانه بین المللی خودروهای مسروقه (SMV) ثبت خواهد شد که این مساله می تواند مانع سودجویی و سوء استفاده این سارقان شود.

سرهنگ به گذر اظهار داشت: هوشمندسازی فرآیند پیگیری انواع سرقت با کمک بانک های اطلاعاتی و استرداد اموال مسروقه به مردم با جدیت در دستور کار پلیس کشور قرار دارد و با این اقدام، فاصله بین وقوع جرم تا کشف اموال مالباختگان کاهش خواهد یافت.

فریب دختران  با وعده ازدواج و اقامت آمریکا

گروه حوادث/استاد قلابی دانشگاه که  دختران جوان را با عنوان دروغین دکترمقیم امریکا فریب می داد، در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی استان مرکزی دستگیر شد.

سرهنگ «محمود خلجی» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان گزارش هایی از فریب و اغفال دختران جوان در فضای مجازی که از خانواده های مرفه بودند دریافت کردند و مشخص شد این افراد توسط شخصی که خود را دکتری مقیم یکی از ایالت های امریکا معرفی کرده، مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. با آغاز تحقیقات تخصصی ماموران پلیس مشخص شد که این فرد در فضای مجازی خود را استاد دانشگاه و مقیم یکی از ایالت های امریکا معرفی می کند و با وعده ازدواج به دختران جوان به خانواده های ثروتمند نزدیک می شود. این مقام انتظامی تصریح کرد: در تکمیل تحقیقات پلیس، سه نفر از دختران جوانی که به این روش مورد آزار قرار گرفته بودند، شناسایی شدند و مشخص شد که این فرد، مبلغ 500 میلیون ریال نیز از آنان اخاذی کرده است که  با شناسایی  متهم در عملیاتی غافلگیرانه در حین تردد در شهر اراک دستگیر و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده به جرم خود اعتراف کرد و مدعی شد به بهانه ازدواج و دریافت اقامت امریکا دختران را فریب می داده و از آنها سوءاستفاده می کرده است. با تکمیل پرونده متهم به مرجع قضایی معرفی شد.

کشف 80 هزار لیتر گازوئیل در کارگاه غیر مجاز

گروه حوادث/ رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف 80 هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق و 1000 لیتر روغن موتور تقلبی به ارزش 5 میلیارد و 760 میلیون ریال در جنوب پایتخت خبر داد.

 سرهنگ «نعمت اله علیپور» در تشریح این خبر به پایگاه اطلاع رسانی پلیس گفت: با دریافت خبری مبنی بر دپو مقادیر زیادی فرآورده نفتی در کهریزک، ماموران پلیس امنیت اقتصادی پایتخت بررسی موضوع را بر عهده گرفتند. تحقیقات اولیه نشان از این داشت، فردی بدون مجوزهای قانونی کارگاه تغلیظ احداث کرده و با همکاری تعدادی از رانندگان خودروهای نفتکش، فرآورده نفتی «گازوئیل» و روغن موتور تقلبی در این مکان جمع آوری و از شبکه توزیع خارج می کند.

نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضایی منعکس و تیمی از ماموران به نشانی کارگاه اعزام شدند و از داخل تانکرهای نصب شده در محوطه کارگاه و نفتکشی که در حال خروج از داخل کارگاه بود، 80 هزار لیتر فرآورده های نفتی و 1000 لیتر روغن تقلبی کشف کردند.

وی تصریح کرد: ماموران حاضر در صحنه مدارک مربوط به محموله را از راننده نفتکش تقاضا کردند که راننده بارنامه ای را در اختیار پلیس قرار داد در تحقیقات اولیه مشخص شد این بارنامه برای روغن موتور است.

سرهنگ علیپور با اشاره به اینکه در این رابطه 4 متهم دستگیر شدند، گفت: با دستور قضایی کارگاه پلمب و فرآورده های نفتی کشف شده برای آزمایش و نگهداری تحویل شرکت نفت تهران شد.

به گفته سرهنگ علیپور، ارزش فرآورده های نفتی مکشوفه طبق اعلام نظر کارشناسان شرکت نفت 5 میلیارد و760 میلیون ریال برآورد شده است.