آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۹
شهرستان ها
۷

30 درصد مدارس گنبدکاووس فرسوده است

معاون توسعه و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت که 30 درصد از مجموع 513 مدرسه این شهرستان فرسوده و نیازمند نوسازی است.

عبدالقادر ظفر اظهار داشت: میانگین تعداد دانش آموزان در کلاس های درس گنبدکاووس بالاتر از استاندارد کشوری (حداکثر 30 نفر) است و این شهرستان بعد از گرگان رتبه دوم تراکم جمعیت دانش آموزی را دارد.

وی بیان کرد: تخریب و ساخت 14 مدرسه فرسوده با 90 کلاس درس از محل اعتبارات ملی و کمک خیران در دست مطالعه است و علاوه بر آن برای کاهش تراکم جمعیت کلاس های درس، گنبدکاووس به 10 مدرسه جدید احتیاج دارد.

به گفته وی عملیات ساخت 12 آموزشگاه با 66 کلاس درس از محل کمک های خیران و اعتبارات ملی در حال اجرا است و تا مهرماه امسال افتتاح می شود.                                             

معاون اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس افزود: همچنین چهار آموزشگاه با 30 کلاس درس، یک خوابگاه و یک استخر دانش آموزی از محل پروژه های ملی و 19 آموزشگاه با 115 کلاس درس و یک پژوهش سرای دانش آموزی توسط خیران گنبدی و یک مدرسه 24 کلاسه با 240 میلیارد ریال اعتبار برای حل بخشی از مشکل روستاهای حاشیه شهر گنبدکاووس در حال ساخت است.

وی با قدردانی از همکاری خیران گنبدی در مدرسه سازی گفت: تاکنون 115 آموزشگاه توسط خیران این شهرستان ساخته و به بهره برداری رسید.