آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۶۷۹
جامعه
۵

شهری

ضوابط نحوه صدور مجوز کافه ون ها در دست تصویب است

گروه اجتماعی: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به فعالیت غیرقانونی ون کافه ها در پایتخت گفت: از شهرداری مناطق 22گانه خواستیم که نسبت به جمع آوری این واحدهای غیرمجاز اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، سیدعلی مفاخریان با بیان اینکه اعطای مجوز به این واحدهای صنفی سیار از سوی شهرداری تنها پس از ارزیابی مجوز اصناف و اتحادیه و وزارت بهداشت قابل بررسی خواهد بود، افزود: در صورت ارایه مواد غذایی، چگونگی عرضه این محصولات، سیستم فاضلاب، آب آشامیدنی، دسترسی به برق و سردخانه باید مورد ارزیابی قرار بگیرد و متقاضی تنها پس از بررسی این موارد، وارد مراحل رسیدگی برای صدور مجوز قرار خواهد گرفت.

او ادامه داد: هنوز ضوابط مربوط به بهره برداری از کافه ون ها در شورای اسلامی شهر تهران مصوب نشده است بنابراین ما منتظر تصویب سازوکار نهایی نحوه واگذاری و چگونگی صدور مجوز در شورای شهر هستیم تا به درخواست های اشخاص حقیقی و حقوقی رسیدگی کنیم. مفاخریان در پایان گفت: واحدهای سیار کافه ون ها می توانند با عرضه محصولات منحصر به فردی که در رستوران ها و کافه ها قابل دسترسی نیست، بازار ویژه خود را داشته باشند.

مانور مجدد «سالاری» بر سر ملک ریاست جمهوری در جماران

گروه اجتماعی: رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران تنها چند روز پس از فضاسازی ها و ادعای نادرست برخی ها در مورد ملک ریاست جمهوری در جماران ادعا می کند که این نهاد به دنبال لغو محدودیت ارتفاع در منطقه جماران است.

به گزارش ایرنا، محمد سالاری روز یکشنبه در دویست و بیست وسومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: جالب است در این روزهای سخت و پس از پیگیری 2 عضو شورا و تخریب و جمع آوری ستون های طبقه سوم ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری واقع در محله جماران، حذف محدودیت ارتفاعی به دغدغه ای برای دفتر ریاست جمهوری تبدیل شده است. عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین ادعا کرده که طی روزهای اخیر دفتر رییس جمهوری نامه تعدادی از اهالی محله جماران مبنی بر حذف محدودیت ارتفاعی در این محله را در اولویت قرار داده و برای آن از رییس جمهوری دستور گرفته است.

به گفته «سالاری» طی سال های گذشته نیز بارها از سوی اهالی برای حذف محدودیت ارتفاعی محلات کن، فرحزاد و مسگرآباد تقاضا شده است اما چنین رویکردی را از سوی دولت شاهد نبوده اند؟ 

او همچنین نسبت به پاسخ ندادن نهاد ریاست جمهوری به برخی از مکاتبه های شورای اسلامی شهر و شهرداران هم تذکر داد. سالاری افزود: بارها مکاتبه هایی در مورد توسعه حمل ونقل عمومی به خصوص حمل ونقل ریلی، تامین اتوبوس و ارایه بسته های تشویقی جهت تسریع بازآفرینی شهری و نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده انجام شده اما متاسفانه تاکنون پاسخی به آنها داده نشده است.

طی هفته گذشته برخی ها ادعا کردند، ملکی در جماران به صورت غیرمجاز از سوی شخص رییس جمهوری در حال ساخت وساز است و این ادعا تا حدی زیر سوال بود که رییس شورای اسلامی شهر تهران در میان خبرنگاران حضور یافت و گفت «درباره ملک جماران به روحانی ظلم شد.»