آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۹
ورزشی
۹

اخبار کوتاه از فوتبال

اعلام زمان دقیق بازی های تیم ملی در انتخابی جام جهانی

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان دقیق بازی های تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی قطر اعلام شد.بعد از شیوع ویروس کرونا در جهان و لغو رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا که با تایید فیفا صورت گرفت، تاریخ جدیدی برای این رقابت ها اعلام شده است و بر این اساس تیم ملی فوتبال ایران باید در زمان های اعلام شده بازی های حساس خود را در دور برگشت مرحله گروهی انتخابی جام جهانی قطر برگزار کند. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به مکان این بازی ها اشاره نکرده و مشخص نیست بازی ها در چه شرایطی و در چه کشوری برگزار می شوند ولی تاریخ برگزاری بازی ها قطعی است. تیم ملی فوتبال ایران که نتایج خوبی در مرحله رفت این رقابت ها به دست نیاورده است باید در دیدار برگشت برای کسب امتیازهای لازم تلاش کند. بر این اساس، برنامه بازی های تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت به این شرح اعلام شد:

ایران...هنگ کنگ (پنجشنبه 17 مهر)

کامبوج...ایران (سه شنبه 22 مهر)

ایران...بحرین (پنجشنبه 22 آبان)

ایران...عراق (سه شنبه 27 آبان)

شاه حسینی: فوتبال دست افراد سودجو باقی می ماند

رئیس اسبق کمیته انظباطی فوتبال گفت: حکایت تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال به گونه ای است که مسئولان نمی خواهند اطلاعات پیش نویس اساسنامه را به بیرون درز بدهند تا به اطلاعات اهل فن و کارشناسان افزوده شود.عبدالرحمن شاه حسینی با اشاره به اینکه فدراسیون نشین ها، کارشناسان، اصحاب رسانه و مردم را نامحرم می دانند، اظهار داشت:حکایت تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال به گونه ای است که مسئولان نمی خواهند اطلاعات پیش نویس اساسنامه را به بیرون درز بدهند تا به اطلاعات اهل فن و کارشناسان افزوده شود. با پنهان کاری یک سیم خار دور فوتبال کشیده اند تا دلسوزان، مالکین اصلی و برندهای فوتبال کشورمان، اهلیت شان ثابت نشود و در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال شرکت نکنند و همچنان فوتبال در دستان این افراد سودجو باقی بماند. شاه حسینی درخصوص اینکه باید اساسنامه در مجمع به رای گذاشته شود، تاکید کرد: پیشنهادات در اساسنامه نیز باید در مجمع فدراسیون فوتبال با تعداد 50 به اضافه یک رای بیاورد. به گفته خودشان این اساسنامه ای که بین فدراسیون فوتبال و فیفا رد و بدل می شود هنوز در مجمع ما مطرح نشده است. اگر اساسنامه امروز آماده باشد و تشریفات را رعایت کنیم باید 30 روز دیگر جلسه مجمع را تعیین کنند.وی افزود: به عمد در حال خریدن زمان هستند که عمر بعضی از موقتی ها، طولانی شود و هرج و مرج ها ادامه داشته باشد. اساسنامه ای که با هماهنگی فیفا و به تصویب مجمع از دل این فدراسیون بیرون خواهد آمد، اساسنامه مورد تایید برندهای فوتبالی و مالکین واقعی فوتبال کشورمان نیست. همان معایب، دوباره ایرادات گرفته خواهد شد و آبی از این اسناسنامه گرم نمی شود!

کاندیدای ریاست هیئت فوتبال تهران به صف شدند

دیروز آخرین مهلت نام نویسی از نامزدهای ریاست هیئت فوتبال استان تهران بود که ساعت 16 به پایان رسید.در چند سال گذشته یکی از پر ابهام ترین و جنجالی ترین هیئت های ورزشی، هیئت فوتبال استان تهران بوده است که در طول یکسال اخیر هم چندین بار مقرر شد تا انتخابات دوره جدید ریاست آن برگزار شود اما به دلایل مختلف این انتخابات لغو می شد؛ حالا اما روند نام نویسی برای برگزاری انتخابات هیئت فوتبال استان تهران در حال انجام است و به نظر می رسد این بار سرانجام قرار است این اتفاق محقق شود و انتخابات این هیئت نیز با حضور حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال برگزار شود. در این میان برای تصدی کرسی ریاست هیئت فوتبال استان تهران، اسامی متعددی و زیادی ثبت نام کرده اند که شاید جالب ترین آنها سعید فتاحی مسئول سابق مسابقات سازمان لیگ باشد که دیروز در آخرین روز نام نویسی کاندیداها، رسما ثبت نام کرد و نامزدی خود برای تصدی پست ریاست هیئت فوتبال استان تهران را اعلام کرد.به جز فتاحی، چهره هایی چون حبیب شیرازی رئیس کنونی هیئت فوتبال تهران، حسین اخوت (سرپرست سابق تیم ملی امید)، مجید کیومرثی، مجید خاتونی، محمودی، حسین خبیری، حسین صالح، بدخشان و طهابچی در این انتخابات اعلام کاندیداتوری کرده اند.