آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۹
اخبار کشور
۹

فرمانده مرزبانی ناجا: مرگ اتباع افغانستان ربطی به مرزبانی ایران نداشت

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: بر اساس اسناد، دوستان افغانستان متوجه شدند که مرگ اتباع آن کشور در حوزه ما نبوده است.

سرتیپ احمدعلی گودرزی در گفت وگو با تسنیم در جلفا، اظهار داشت: ما با برادران دوست و همسایه عزیز افغانستان، عقبه مشترک تاریخی عمیقی داریم و همواره دوستانه در کنار هم بوده ایم.

وی با بیان اینکه مطلبی را که ادعا شده بود همکاران ما تعداد معدودی در حد سه چهار نفر از اتباع افغانستان را کشته اند و عکس ها و فیلم هایی را ارائه کرده بودند، اساسا با اسناد و مدارک نپذیرفتیم، افزود: اسناد هم به وزارت امور خارجه افغانستان و هم به مرزبانی افغانستان ارسال شد و اثبات کردیم که هیچ ایراد و اشکالی در کار مرزبانان ما رخ نداده و افغانستان هم پذیرفت.

وی گفت: اگر احیانا قاچاقچیان انسان بخواهند از مرز ایران به صورت غیرقانونی تعدادی را رد کنند، تلفاتی به آنها وارد شود، مسئولیتش با خودشان و قاچاقچیان انسان است.

وی خاطر نشان کرد: تحت هیچ شرایطی این موضوع و اتهام را نمی پذیریم و قبول نداریم و شرعا و قانونا هم بر اساس اسناد، اعلام کردیم که این اتفاق ادعا شده در حوزه مرزبانان ما اتفاق نیافتاده است.

گودرزی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت مرزهای غربی و شمالغربی کشور و مبارزه با تروریسم در این مرزها، گفت: ایران قربانی تروریسم بوده، لذا ما اساسا سر سازگاری با هیچ گروه تروریستی نداریم.

وی ادامه داد: مقابله ما با مقابله جدی با تروریست هاست به ویژه گروه هایی که بخواهند بین ما و کشورهای دوست و همسایه ما اختلاف بیاندازند، برخورد جدی تری خواهیم داشت.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه مبارزه با تروریست در مرزهای جمهوری اسلامی با جدیت پیگیری می شود، تصریح کرد: برخی ادعاهایی در نقطه صفر مرزی وجود دارد که اگر کشورهای همسایه ما اطلاعات دقیقی از کسانی که شرارت می کنند در اختیار بگذارند، قطعا همکاران ما نسبت به قلع و قمع معاندین و کسانی که بخواهند در مرزها شرارت بکنند اقدام خواهند کرد.

گودرزی اظهار داشت: اساسا قبول نداریم از جانب مرزهای ما خسارتی به سایر کشورها بخورد چراکه راهبرد نظام جمهوری اسلامی این نیست که به کسی از جانب ما خسارتی وارد شود.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران از توان بالایی برای حفاظت از مرزها برخوردار است، تاکید کرد: استکبار با همه هیمنه خود از ما می ترسد، و گروه های تروریستی محلی از اعراب ندارند.