آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۹
جامعه
۱۰

موارد بستری باز هم از بیماران سرپایی سبقت گرفت

افزایش شمار جان باختگان روزانه کرونا به 144 نفر!

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2489 بیمار جدید کووید19 در کشور خبر داد.

به گزارش وبدا، سیماسادات لاری دیروز گفت: از 7 تا 8 تیر ماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 489 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 406 مورد بستری شدند. لاری با اشاره به اینکه مجموع بیماران کووید19 در کشور به 222 هزار و 669 نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول این مدت، 144 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 10هزارو508 نفر رسید. وی با اعلام اینکه خوشبختانه تا کنون 183 هزار و 310 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، ادامه داد: دو هزار و946 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. سخنگوی وزارت بهداشت اظهارداشت: تا کنون یک میلیون و 610 هزار و 869 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.به گفته لاری، استان های خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان های بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.

آمار موارد بستری در تهران از ترخیص شده ها پیشی گرفت

علاوه بر این رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به آمار مبتلایان در پایتخت دیروز گفت: آمار به شکل نگران کننده ای در حال تغییر است.

علیرضا زالی افزود: طی 24 ساعت گذشته تعداد بیمارانی که در بخش های عادی به دلیل کرونا بستری شده اند بالغ بر 399 بیمار بوده است که این عدد در طول سه هفته اخیر به طور استثنایی افزایش پیدا کرده است. وی درباره آمار بیماران ترخیص شده هم اظهارداشت: در طول این مدت 470 بیمار ترخیص شده اند، این در حالی است که برای اولین بار تعداد بیماران بستری شده در بخش های عادی و ویژه از تعداد بیماران ترخیص شده پیشی گرفته است!

زالی ادامه داد: از مجموع مراجعه کنندگان 8/6 درصد نیاز به بستری داشته اند همچنین الگوی بیماران مراجعه کننده تغییر داشته و بیشتر با علائم تنفسی مراجعه کرده اند.