آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۱
بازار دیجیتال
۱۷

استارت آپ

«عدد» تسویه حساب کرد و منحل شد

دنیای اقتصاد : نزدیک به سه ماه است که فعالیت شرکت «عدد» متوقف شده و با مراجعه به وب سایت این شرکت این متن نمایش داده می شود: «شرکت آوای هوشمند همراه پارس (ADAD) در پایان سال 98 با توجه به شیوع بیماری کرونا اقدام به توقف فعالیت کرد و درحال حاضر در حال تسویه مبالغ باقی مانده بدهی به نمایش دهندگان (Publisher) خود است، بنابراین این شرکت برای تمام نمایش دهندگان تبلیغاتی خود این تعهد را لازم و جاری می داند. از این رو شرکت آوای همراه هوشمند پارس به اطلاع می رساند که تمام تعهدات تا پایان خرداد ماه سال جاری با ایشان به صورت تمام و کمال تسویه خواهد شد. از اینکه ما را در پیشبرد کسب وکار تاکنون همراهی کرده اید تشکر می کنیم و از خداوند متعال پیشرفت روزافزون را در توسعه و رشد کسب وکارهای خود، خواستار هستیم.»

«شیوا رجبیان» مدیرعامل عدد در گفت وگو با آی تی ایران می گوید: «کمبود سرمایه، شرایط بد اقتصادی، کرونا و در نهایت کاهش تقاضا در بازار عواملی بوده اند که دست به دست هم داده و باعث شده اند تا آنها به این تصمیم برسند که شرکت عدد به فعالیت خود پایان دهد.»   ظاهرا عدم موفقیت در رسیدن به اهداف مورد نظر این شرکت نیز در تصمیم گیری برای انحلال آن موثر بوده است. به گفته رجبیان عدد در دوران اوج خود بیش از 10هزار کاربر داشته است. عدد یک بستر تبلیغات هوشمند در اپلیکیشن های موبایلی بود که در مدت زمان کوتاهی از آغاز تاسیس به یکی از شبکه های مطرح تبلیغات درون اپلیکیشنی تبدیل شد و از بهمن 1395 هلدینگ PPG با مالکیت اکثریت سهام آن در کنار کافه بازار سهامدار شد و به طور رسمی به نام «شرکت آوای همراه هوشمند پارس» به فعالیت خود ادامه داد.

آغاز همکاری مجموعه حرکت اول و شرکت همراه مکانیک

دنیای اقتصاد : مراسم امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری مجموعه حرکت اول روی شرکت همراه مکانیک با حضور جمعی از سرمایه گذاران، کارآفرینان، مدیران و اصحاب رسانه در دفتر حرکت اول برگزار شد. براساس خبری که ماه گذشته منتشر شد، این استارت آپ صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و اسمارت آپ ونچرز را نیز در لیست سرمایه گذاران خود دارد. رضا زرنوخی، مدیرعامل صندوق توسعه تکنولوژی در این مراسم گفت: به دلیل شرایط کشور، سرمایه گذارها وارد حوزه های دیگر شده اند. شرایط اقتصادی و رکود ناشی از کرونا باعث شده تا نیازمند یک جریان سازی جدید در اکوسیستم استارت آپی باشیم که حالا این کار توسط مجموعه حرکت اول شکل گرفته است. سجاد باقری، مدیرعامل همراه مکانیک نیز گفت: «این کارها باعث دمیده شدن خون تازه به رگ های این حوزه شده است. در حال حاضر نیز شرایط ما به گونه ای بوده که شرکت در حرکت اول روی ما سرمایه گذاری کند.» به گفته سجاد باقری، شرکت همراه مکانیک نمایشگاه آنلاین خودروهای تاییدشده خواهد شد. محمدمهدی عباس خانی، مدیرعامل حرکت اول با بیان اینکه این شرکت چند سالی است وارد سرمایه گذاری در حوزه کسب وکارهای نوپا و استارت آپ ها شده است، گفت: «اولین سرمایه گذاری ما روی استارت آپ های آچاره و اوبار بود. همچنین این سرمایه گذاری پس از سه ماه مذاکره به نتیجه رسیده و سرانجام توانستیم به توافق برسیم.»

تلویزیون در حذف تبلیغات استارت آپ ها در مسابقات لالیگا قانونی عمل کرد

فارس : یک منبع آگاه درباره موضوع تبلیغات دیجیتالی یک شرکت فعال در ایران در دور زمین فوتبال مسابقات لیگ اسپانیا و حذف آن از آنتن رسانه ملی گفت: براساس ابلاغیه ای که نهادهای نظارتی دراین زمینه به صداوسیما داده اند، این سازمان مجاز نیست چنین شرکت های داخلی را که در تبلیغات دور زمین این بازی بود تبلیغ کند.

 یک منبع آگاه درباره موضوع تبلیغات دیجیتالی یک شرکت فعال در ایران در دور زمین فوتبال مسابقات لیگ اسپانیا و حذف آن از آنتن رسانه ملی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه این شرکت ها با مبلغی گزاف تبلیغات دور زمین را با استفاده از فناوری های گرافیکی در مسابقات لالیگا خریداری کرده بودند، افزود: این شرکت ها که خودشان از دلیل منع پخش تبلیغات شان در داخل آگاهی دارند بهتر است با تمکین به قوانین و رفع مشکل شان از ظرفیت رسانه های داخل استفاده کنند و به دنبال دور زدن قوانین نباشند. این منبع آگاه در پاسخ به این سوال که بالاخره این شرکت ها چگونه می توانند در تلویزیون تبلیغ داشته باشند گفت: چنین شرکت هایی که زمینه اصلی کارشان با اینترنت و شبکه های اجتماعی است، پیچیدگی های خاصی برای تبلیغ فراگیر تلویزیونی دارند و وظیفه وزارت ارتباطات است تا با همکاری مجلس، رسانه ملی، نهادهای مسوول نظارتی و قوه قضائیه در این خصوص لایحه جامعی را آماده و مراحل تصویب آن را طی کند. امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات در توییتی مدعی شده بود که صداوسیما تبلیغ یک شرکت ایرانی را در اطراف زمین بازی سانسور کرده است.