آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۲
زندگی
۱۳

حق با شماست

#کنترل-تورم

صفری از سمنان: دولت در کنترل تورم ناتوان است و اجازه گرانی را به تولیدکنندگان و البته دلالان می دهد. با این روند فشار اقتصادی بسیار زیادی به مردم وارد و شرایط برای امرار معاش سخت شده است.

#بازنشسته-بهداشت

شهروندی از ملایر: بازنشسته شبکه بهداشت هستم که چند ماه پیش کانون بازنشستگان کشوری اعتباری یک میلیون تومانی برای خرید از فروشگاه رفاه برای بازنشستگان خود آماده کرد. ولی بعد از خرید، علاوه بر پرداخت پول به این فروشگاه، در فیش حقوق نیز این اعتبار خرید درحال کسر شدن است. چرا؟

#‎هزینه-ازدواج

همیاری از گلستان: چرا کمک هزینه ازدواج فرزندان فرهنگیان در سال 97 پرداخت نشده است؟ این درحالی است که این کمک هزینه در سال 98 پرداخت شد.

#دوچرخه -سوار

حسینی از تهران: از شهرداری منطقه میرداماد بابت اختصاص قسمتی از لاین کندروی این بلوار به جایگاه عبور دوچرخه سواران کمال تشکر و قدردانی را دارم.

جوابیه

در پی درج پیامی یکشنبه مورخ 25/03/1399 با عنوان «سخت شدن رعایت فاصله گذاری اجتماعی با توجه به کم بودن وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی» مدیر روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهر تهران با ارسال نمابری اعلام کرد: همواره شهردار و رئیس محترم شورای شهر تهران، نسبت به کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی و شلوغی اتوبوس و مترو مصاحبه می کنند و از کمبودهای این بخش اطلاع دارند و حتی رئیس محترم شورای شهر تهران نیز به تازگی از ریاست محترم جمهوری و وزیر بهداشت درخواست کرده10 هزار میلیارد تومان از 75 هزار میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده جهت مقابله با کرونا را برای توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهند. ان شاءا... با همکاری دولت و شهرداری در جهت تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهرداری قدم های خوبی برداشته شود تا شهروندان بتوانند با آرامش خاطر و رعایت فاصله اجتماعی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.