آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۳۷۵۳
حوادث
۱۰

حادثه ها

خسارت میلیاردی 2 کلاهبردار  به برندهای چای کشور

شرق: دو کلاهبردار که چای غیرقابل مصرف را با بسته بندی برندهای معروف چای به بازار مصرف عرضه می کردند، به برند چای 60 میلیارد ریال خسارت وارد کردند. سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: تعدادی گزارش درباره تهیه و توزیع چای تقلبی با بسته بندی برندهای معروف بازار به اداره سیزدهم پلیس آگاهی اعلام شد و کارآگاهان پس از انجام تحقیقات اولیه و اطمینان از صحت خبر موفق به شناسایی انبار بزرگی در منطقه کیانشهر شدند که متهمان از آن انبار به عنوان محل بسته بندی و تهیه چای تقلبی استفاده می کردند. او افزود: بررسی های اولیه نشان از این داشت، افراد با همکاری یکدیگر با تهیه چای های فله ای در شرایط کاملا غیربهداشتی آنها را نگهداری و سپس با بسته بندی جدید و مشابه برندهای معروف آنها را برای مصرف به بازار تهران عرضه می کنند. این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان در عملیاتی پلیسی هر دو متهم را با دستور قضائی در مخفیگاهشان دستگیر کردند و به پلیس آگاهی انتقال دادند، گفت: در بازرسی از انبار مورد نظر 500کیلو چای فله ای کشف شد. تقی پور با اشاره به اینکه در آزمایش های صورت گرفته به دست آمد که چای مورد استفاده مصرف انسانی ندارد، تصریح کرد: هر دو متهم اظهار کردند به مدت شش ماه است که چای تقلبی را به بازار تهران عرضه می کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران در پایان با بیان اینکه متهمان بالغ بر 60 میلیارد ریال به شرکت های مربوطه خسارت وارد کرده اند، گفت: هر دو متهم به منظور انجام تحقیقات تکمیلی با دستور مقام قضائی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

حریق گسترده در تولیدی پارچه

آتش سوزی در سه سوله تولید و نگهداری پارچه و نخ مهار شد. سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، در این باره گفت: ساعت 22:34 شنبه یک مورد آتش سوزی در مرکز تولیدی ای در جاده خاوران بعد از پاکدشت نرسیده به شریف آباد به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد.

او با بیان اینکه آتش سوزی در یک مرکز صنعتی که خارج از محدوده آتش نشانی تهران بود، رخ داده است، گفت: یک ایستگاه آتش نشانی به همراه تانکر آب به عنوان نیروی کمکی به محل اعزام شد و پیش از رسیدن آتش نشانان تهرانی، آتش نشانانی هم از پاکدشت، عباس آباد و... در محل حاضر شده بودند.

ملکی درباره محل وقوع حادثه گفت: محل آتش سوزی سه باب سوله بزرگ و مسقف به مساحت 700 متر بود که کاربری تولید و نگهداری نخ و صنعت پارچه داشت. در هر سه سوله مقادیر زیادی نخ و پارچه نگهداری می شد که هر سه سوله کاملا آتش گرفته بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به تخریب سقف دو سوله به علت شدت حرارت ناشی از حریق گفت: شدت حرارت به قدری بود که تقریبا سقف دو سوله تخریب شده بود، اما خوشبختانه مصدومیت و تلفات جانی نداشت.

به گفته او، بعد از مدتی تلاش، حریق کنترل شد و عملیات اولیه انجام شد و ساعت یک بامداد دیروز آتش نشانان تهرانی محل را به مقصد ایستگاه خود ترک کردند.