آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۳۷۵۳
ورزش
۱۱

فوتبال

مجید نامجو مطلق: استقلال می تواند شرایط را عوض کند

مجید نامجومطلق که در غیاب فرهاد مجیدی به علت محرومیت از حضور در بازی امروز استقلال تهران با سایپا، در نشست خبری آنلاین حضور داشت، گفت: درباره بازی با سایپا باید بگویم تجربه ای را کسب کردیم که تاکنون چنین شرایطی نداشتیم. به خاطر بیماری کرونا 70 روز تعطیلی را پشت سر گذاشتیم و سپس تنها با سه تا چهار هفته تمرین وارد مسابقات شدیم. معمولا در انتهای لیگ برتر، تنها 20 روز تعطیلی وجود داشت و سپس بازیکنان با آمادگی نسبی بین شش تا هشت هفته تمرین کردن به مسابقات وارد می شدند. در دوران کرونا سعی کردیم تمرینات آنلاین را از طریق مربی بدن ساز داشته باشیم. او ادامه داد: در گرمای اهواز با 10 و سپس 9 نفر بازی کردیم و شرایط سخت بود. در این مدت تلاش کردیم بازیکنان را از لحاظ ذهنی آماده کنیم. نامجومطلق درباره نبود برخی بازیکنان اصلی این تیم تصریح کرد: با توجه به محرومان و مصدومانی که داریم، باید مقابل سایپا بازی کنیم. در بازی با فولاد دیدید که در نیمه اول با وجود هوای گرم و شرجی، 52 درصد مالکیت توپ داشتیم. 200 پاس دادیم؛ در حالی که حریف حدود 180 پاس داده بود؛ اما با توجه به اتفاقاتی که افتاد، نتیجه را واگذار کردیم. به هر حال بازی های گذشته مربوط به گذشته است. مربی استقلال تهران گفت: با توجه به مصدومیت مرتضی تبریزی و ارسلان مطهری و غیبت شیخ دیاباته که به دلیل تولد فرزندش به فرانسه رفته است، تغییر داریم و از بازیکنان جوان خودمان استفاده خواهیم کرد.

زمان دقیق بازی های تیم ملی در انتخابی جام جهانی اعلام شد

بعد از شیوع ویروس کرونا در جهان و لغو رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا که با تایید فیفا انجام شد، تاریخ جدیدی برای این رقابت ها اعلام شده است و بر اساس این تیم ملی فوتبال ایران باید در زمان های اعلام شده بازی های حساس خود را در دور برگشت مرحله گروهی انتخابی جام جهانی قطر برگزار کند. تیم ملی فوتبال ایران که نتایج خوبی در مرحله رفت این رقابت ها به دست نیاورده است، باید در دیدار برگشت برای کسب امتیاز های لازم تلاش کند.

بر اساس این، برنامه بازی های تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت به این شرح اعلام شد: ایران - هنگ کنگ (پنجشنبه 17 مهر)، کامبوج - ایران (سه شنبه 22 مهر)، ایران - بحرین (پنجشنبه 22 آبان)

ایران - عراق (سه شنبه 27 آبان)

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به مکان این بازی ها اشاره نکرده و مشخص نیست بازی ها در چه شرایطی و در چه کشوری برگزار می شوند؛ ولی تاریخ برگزاری بازی ها قطعی است.