آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۱
خودرو
۲۴

جهان خودرو

اصرار جی ام بر شکایت از فیات

دنیای اقتصاد : شرکت جنرال موتورز از یک دادگاه استیناف آمریکایی درخواست کرده است تا به این خودروساز اجازه دهد شکایت نامه حقوقی خود علیه رقیب خود یعنی فیات -کرایسلر را ادامه دهد؛ این درخواست پس از آن به ثبت رسید که یک دادگاه منطقه ای پیش تر شکایت جنرال موتورز را فاقد ادله کافی برای پیگرد قانونی دانسته بود. شکایت نامه این خودروساز در دادگاه ششم استیناف تنها یک هفته پس از آن مطرح می شود که پائول بورمن، یک قاضی دادگاه منطقه ای شکایت جنرال موتورز علیه فیات-کرایسلر را «تلف کردن زمان و منابع» خوانده بود در زمانی که هر دو طرف باید تمرکز خود را برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار خود قرار دهند. قاضی دادگاه منطقه ای در حکمی به مری بارا، مدیرعامل جی ام و مایک مانلی، همتای او در فیات دستور داد تا پیش از یک جولای با یکدیگر دیدار و برای نیل به یک راه حل گفت و گو کنند. فیات در بیانیه ای گفت: «همان طور که از روز نخست اعلام کرده بودیم این شکایت نامه بی اساس است.»

 
شراکت مجدد مرسدس بنز برای توسعه خودران ها

دنیای اقتصاد : مرسدس بنز پس از گذشت یک هفته از قطع همکاری خود با بی ام و در زمینه تولید خودروهای خودران، به سراغ «انویدیا» رفت تا با همکاری این شرکت بزرگ خط تولید خودروهای مرسدس بنز خودران را راه اندازی کند. شرکت مرسدس بنز اعلام کرده است که همکاری با شرکت انویدیا برنامه ای متفاوت از برنامه همکاری با بی ام و است. این دو شرکت در نظر دارند با همکاری یکدیگر نرم افزاری را به عنوان «سیستم محاسباتی درون خودرو و زیرساخت های محاسبات هوش مصنوعی» طراحی کنند. این نرم افزار که بر اساس پلت فرم انویدیا درایو طراحی می شود، امکان ارائه پیشرفته ترین فناوری های خودران را برای نسل آینده خودروهای مرسدس بنز فراهم می کند. در واقع این خودروها رویکردی مشابه رویکرد خودروهای تسلا دارند. از جمله این فناوری ها می توان به رانندگی خودکار در مسیرهای مختلف اشاره کرد. همچنین مشتریان با به روزرسانی نرم افزار، می توانند از خدمات اشتراکی مرسدس بنز استفاده کنند. به نظر می رسد برخی از خدمات اشتراکی خودروهای خودران مرسدس به هزینه سالانه نیاز داشته باشد.

 
سرویس رایگان فورد برای مشتریان

دنیای اقتصاد : طبق اخبار به دست آمده، پیش از این دارندگان خودروهای فورد می توانستند با داشتن اشتراک دوساله از «سرویس اتصال به خودرو» استفاده کنند. حالا شرکت فورد اعلام کرده است که در حال حذف هزینه های اشتراکی برای «سرویس های اتصال به خودرو» است. این امر موجب می شود تا هزینه های سرویس های اتصال خودرو برای تمامی مالکان خودروهای فورد، صدها پوند کاهش یابد. شرکت فورد اعلام کرده است رانندگان اروپایی به سادگی می توانند به برنامه فوردپس دسترسی داشته باشند و از این طریق خودروی خود را از راه دور کنترل کنند. خدمات کنترل از راه دور اپلیکیشن فورد شامل چک کردن سطح سوخت، سطح روغن و سلامت آن، قفل بودن درب های خودرو، روشن کردن موتور و تهویه هوای داخل کابین می شود. ویژگی های دیگر این برنامه عبارتند از: بررسی پنچری لاستیک و سلامت لامپ های خودرو، بررسی موقعیت جغرافیایی خودرو و هماهنگی با سرویس های جاده ای تعمیر خودرو هنگام خراب شدن خودرو در کنار جاده و عیب یابی و بررسی نقص فنی آن.