آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۱
خودرو
۲۴

رویداد

جزئیات جلسات بازنگری قیمت خودرو

فارس : در پی تصمیم وزارت صنعت برای بازنگری در قیمت گذاری خودروها، طی روزهای جاری جلسات مربوط به این موضوع با حضور مدیران شورای رقابت، سازمان حمایت و سازمان گسترش برگزار می شود که گزارش مربوط به برگزاری این جلسات جمعه گذشته از سوی سازمان گسترش در جلسه کمیته خودرو ارائه شد.

در این راستا جلساتی با حضور شیوا رئیس شورای رقابت و مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت نیز برگزار شده است. در حال حاضر نرخ ارز مبنای قیمت گذاری خودرو، نرخ 9 هزار تومانی است که قرار است این موضوع مورد تجدیدنظر قرار گیرد و نرخ جدید مبنای قیمت گذاری قرار گیرد. البته در مقابل خودروسازان نیز موظفند گزارش کاهش ارزبری محصولاتشان را به وزارت صنعت ارائه دهند و البته این کاهش ارزبری نیز باید کاملا محسوس باشد.

مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه سازان در مورد بازنگری در دستورالعمل قیمت گذاری خودروها به خبرگزاری فارس گفت: این فرمول باید اصلاح شود، زیرا بر مبنای قیمت خودرو در سال 90 تدوین شده است و با حقیقت قیمت تمام شده خودرو فاصله زیادی دارد. وی تصریح کرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و شورای رقابت کار تجدیدنظر در روش قیمت گذاری خودرو را تحت نظارت سازمان گسترش انجام می دهند. رضا شیوا، رئیس شورای رقابت در مورد دستورالعملی که امسال برای تعیین قیمت خودرو تدوین شده است، گفته بود: برای خودروهای متوسط به بالا، قیمت پایه سال 1396 مورد محاسبه قرار می گیرد و با توجه به نرخ تورم سال 1397 و 1398 و همچنین با در نظر گرفتن افزایش قیمت بهمن 97 قیمت نهایی مشخص شده است. برای نمونه قیمت خودرو پراید براساس این قیمت گذاری در مقایسه با قیمت کارخانه حداکثر باید 20 درصد اضافه شود. وی گفته بود: در دو سال اخیر خودروسازان بیش از افزایش نرخ تورم نسبت به افزایش قیمت محصولاتشان اقدام کرده اند؛ به طوری که مثلا اگر قیمت تمام شده تولیدشان 50 درصد افزایش یافته است، آنها قیمت محصولاتشان را 100 درصد افزایش داده اند. این معیار در تدوین دستورالعمل شورای رقابت مورد توجه قرار گرفته است. در عین حال قرار است نرخ تورم خودروسازان نیز مورد تجدید نظر قرار گیرد. بر این مبنا، نرخ تورم بخشی خودرو مورد بازنگری قرار خواهد گرفت. نرخ تورم اعمال شده برای تعیین قیمت خودروها در اردیبهشت امسال بر مبنای سال97 و 98 تعیین شده بود که حالا قرار است بر مبنای تورم 3 ماهه اول امسال به روزرسانی شود.

محصول جدید ایران خودرو در راه است

ایکوپرس : فرشاد مقیمی در نشست هم گرایی برای تولید محصول پروژه K132، منویات مقام معظم رهبری در سه بخش رونق تولید، جهش تولید و تولید خودروهای کم مصرف را الهام بخش توصیف کرد و گفت: جمع حاضر در این نشست رونق در تولید را در سال گذشته معنا کردند، به گونه ای که در پنج ماه پایانی سال گذشته دوبرابر هفت ماه قبل از آن خودرو تولید و تجاری سازی کردند.

وی ادامه داد: محصول پروژه K132 قرار بود با سطح داخلی سازی کمتری تولید شود، اما امروز به بیش از 92 درصد رسیده که در زمان تولید انبوه با همکاری دانش بنیان ها این میزان داخلی سازی بیشتر هم خواهد شد. در تاریخ صنعت خودروی کشور داخلی سازی تا این میزان در محصول جدید بی سابقه است. وی افزود: جهش تولید در همین سه ماه ابتدایی امسال معنا شده است، افزایش 25 درصدی در تعداد تولید، افزایش 37 درصدی در عملکرد فروش، افزایش 55 درصدی تحویل و کاهش 50 درصدی خودروهای دارای کسری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مصادیق جهش تولید به حساب می آید. مقیمی از کاهش 70 درصدی تعهدات معوقه محصولات ایران خودرو خبر داد و گفت: تعهدات تعدادی از محصولات به صفر رسیده و با برنامه ریزی صورت گرفته بخشی از تعهدات تا پایان تیر و فقط چند مدل محصول باقی مانده تا شهریور به روز خواهد شد. وی با تاکید بر رعایت زمان بندی و کیفیت رقابتی محصول جدید گفت: کیفیت این خودرو سطح بالاتری نسبت به خودروهای مشابه خواهد داشت. به زودی محصول کراس اوور و هاچ بک را نیز رونمایی خواهیم کرد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از ارتقای قوای محرکه محصولات خبر داد و گفت: کسی فکر نمی کرد که بتوانیم موتور یورو5 را در محصولات تولید و نصب کنیم اما با تمرکز بر پروژه های بهبود توانستیم در این مسیر موفق عمل کنیم. وی از اجرای راهبردهای متنوع برای تولید محصول کم مصرف خبر داد و گفت: سبک سازی خودرو، تغییر آیرودینامیک، کم مصرف کردن موتور، تولید گیربکس شش سرعته و برقی سازی خودرو از جمله پروژه هایی است که برای کاهش مصرف سوخت دنبال می کنیم. وی افزود: این محصول با گیربکس شش سرعته به تولید خواهد رسید و در مرحله بعدی مجهز به گیربکس اتوماتیک خواهد شد.

معاملات خودرو در نمایشگاه ها قفل شد

تسنیم : در طول روزهای اخیر افزایش قیمت ارز عاملی شد تا رکود خرید و فروش در بسیاری از بازارها از جمله خودرو به وجود آید. البته بازار خودرو به واسطه قیمت های غیرمنطقی چند ماهی است با بی رغبتی خریداران روبه رو است اما در دو هفته اخیر روند صعودی قیمت ارز باعث شد تا دیگر مشتری تمایلی به خرید خودرو در بازار نداشته باشد. در حال حاضر وقتی با نمایشگاه داران خودرو صحبت می کنیم از نبود مشتری گله مند بوده و می گویند خودروی داخلی بیشتر دست دلالان یا مردم است ما خرید و فروش آنچنانی نداریم به نحوی که شاید روزانه معاملات به یک یا دو تا نرسد، از آن طرف بازار دلالی در فضای مجازی رونق داشته و هر کس با توجه به شرایط و قیمت دلار اقدام به تعیین قیمت ها برای انواع خودروهای داخلی می کند.شرایط امروز بازار خودرو در حالی هر روز بدتر از روز گذشته می شود که با توجه به سیاست های مسوولان قرار بود ضمن تعیین قیمت های جدید بازار خودرو کنترل شده و حتی در قالب طرح های ویژه فروش توسط خودروسازان نیاز مشتریان در خرید خودرو تامین شود، اما متاسفانه نه تنها بازار مدیریت نشده بلکه بی سامانی قیمت ها و رونق دلالی بازی خرید را برای مصرف کننده واقعی سخت تر از گذشته کرده است. مصرف کننده ای که نتوانسته در قرعه کشی شرکت های خودروسازی برنده شود امروز سرگردان در بازار منتظر کاهش قیمت هاست تا متناسب با هزینه خود اقدام به خرید کند، اما به نظر می رسد با وضعیت فعلی، خرید خودرو برای مردم مشکل تر از گذشته شود. در حال حاضر قیمت انواع خودروی داخلی نسبت به دو هفته گذشته 15 تا 20 درصد گران شده و هنوز هم روند افزایشی ادامه دارد. در این شرایط آن دسته از فروشندگان خودرو که محصولاتشان را از کارخانه تحویل گرفته اند هر روز با مشاهده افزایش قیمت ارز برای حفظ سرمایه خود رقم های مختلفی را برای خریداران آن هم در فضای مجازی اعلام می کنند. به نوعی کسی دیگر خودروی خود را به نمایشگاهدار برای فروش نمی سپارد و خود به صورت مستقیم ضمن انتشار آگهی در فضای مجازی اقدام به فروش می کند.