آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۲
حوادث
۱۹

گاز گرفتگی در چاه، جان 4 نفر را گرفت

چاه قاتل

دو برادر همراه دو دایی خود، هنگام حفر چاه کشاورزی دچار گازگرفتگی شده و جان باختند.به گزارش خبرنگار جام جم، روستای چلقی در 25 کیلومتری مشهد قرار دارد و اغلب اهالی آن کشاورز هستند. همین اهالی از ظهر روز شنبه در عزا و ماتم از دست دادن چهار جوان اهل روستا هستند. چهار جوانی که هنگام تلاش برای کار کشاورزی دچار سانحه ای تلخ شدند و جان خود را از دست دادند.ذاکری دهیار روستای چلقی که از همان لحظات اولیه بروز حادثه در محل حاضر بود در گفت وگو با جام جم گفت: «نزدیک ظهر بود و در مزرعه خود سر کمباین بودم که دیدم ماشین آتش نشانی و اورژانس به طرف یکی از زمین های کشاورزی رفتند. خیلی سریع با موتور خودم را به محل رساندم و دیدم که دو برادر به نام های امیر و خلیل حکیمی به همراه سه دایی خود به نام رضا، علی و جمال در یک چاه سه متری دچار گازگرفتگی شده اند و اهالی که متوجه ماجرا شده بودند قبل از رسیدن نیروهای آتش نشانی آنها را از چاه بیرون کشیده بودند، اما حال خیلی وخیمی داشتند و بعد از رسیدن به بیمارستان چهار نفر آنها جان خود را از دست دادند و تنها رضا زنده ماند.»

ذاکری در مورد علت وقوع حادثه گفت: «در بالا دست روستای ما رودخانه ای وجود دارد که تا چند سال قبل اهالی روستا با احداث بند خاکی حتی در آنجا ماهیگیری هم می کردند و با سرریز آب رودخانه به زمین های کشاورزی مشکلی برای آبیاری زمین ها وجود نداشت، اما به مرور سطح رودخانه پایین رفت و اهالی مجبور به حفر چاه شدند.»

عموی امیر و خلیل در حالی که مشغول انجام مراسم تشییع جنازه عزیزان خود بود در گفت وگو با جام جم گفت: «امیر 26 ساله بود و یک فرزند یکساله دارد. او اولین کسی بود که وارد چاه شده بود و یک موتور هوا همراهش بود که با یک موتور برق کوچک کار می کرد، اما یکدفعه از عمق چاه فریاد زده و به برادرش گفته بود موتور برق کار نمی کند و احساس خفگی به او دست داده بود. همان موقع برادرش برای کمک به او وارد چاه شده بود و از صدای داد و فریاد دایی هایشان اهالی روستا هم بالا سر چاه رفتند. دایی های امیر و خلیل هم وارد چاه شده بودند و آن وقت دیگر اهالی برای کمک به آنها اقدام کرده بودند، اما همه آنها دچار گازگرفتگی شده و اورژانس آنها را به بیمارستان هاشمی نژاد مشهد منتقل کرد که فقط رضا نجات پیدا کرد.»