آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۲
حوادث
۱۹

دام شیطانی دکتر قلابی برای دختران پولدار

خواستگار شیطان صفت که با معرفی خود به عنوان استاد دانشگاه آمریکا، سه دختر پولدار را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، در دام پلیس گرفتار شد. متهم پس از آزار طعمه هایش از آنها اخاذی می کرد.

به گزارش خبرنگار جام جم، چندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس امنیت استان مرکزی با طرح شکایتی، راز اخاذی های سیاه خواستگار قلابی اش را فاش کرد. دختر جوان در جریان تحقیقات اظهار کرد: دو ماه قبل در یکی از شبکه های اجتماعی با پسر جوانی آشنا شدم که مدعی بود دارای مدرک دکتری است و در یکی از دانشگاه های آمریکا تدریس می کند. ارتباط ما به صورت اینترنتی ادامه داشت تا این که او از من خواستگاری کرد. در این مدت به او اعتماد کرده و حرف هایش را باور کرده بودم. یک روز که به ایران آمده بود از من خواست همدیگر را ببینیم که قبول کردم. همدیگر را دیدیم و بیشتر عاشق او شدم. ارتباط ما ادامه داشت تا این که از اعتماد من سوء استفاده کرد و مرا آزار داد.

شاکی ادامه داد: بعد از این اتفاق رفتار او تغییر کرد و به بهانه های مختلف از من اخاذی می کرد. از اخاذی های او خسته شده بودم و به همین خاطر تصمیم گرفتم با مراجعه به پلیس از او شکایت کنم.

همزمان با شروع تحقیقات، ماموران با شکایت های مشابه رو به رو شدند که آنها هم در دام خواستگار قلابی گرفتار شده بودند. متهم با معرفی خود به عنوان ایرانی مقیم آمریکا، ادعا می کرد دارای مدرک دکتری است. او طعمه هایش را از میان دختران پولدار انتخاب می کرد و به بهانه ازدواج اعتمادشان را جلب و بعد نقشه سیاه خود را اجرا می کرد.

با افزایش شکایت ها، تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی استان مرکزی به صورت ویژه به پرونده رسیدگی کرده و توانستند هویت واقعی مرد آزارگر را شناسایی کنند. متهم به نام احسان 38 ساله اهل تهران بود و با پرسه زنی در فضای مجازی دختران را شکار می کرد. دو روز قبل ماموران متوجه شدند او در سطح شهر اراک در حال تردد است که در عملیاتی غافلگیرانه دستگیرش کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره به جام جم گفت: تاکنون سه دختر با مراجعه به پلیس امنیت از متهم شکایت کرده اند. بررسی هر سه شکایت نشان داد متهم خود را دکتری مقیم یکی از ایالت های آمریکا معرفی کرده و طعمه هایش را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

سرهنگ خلجی ادامه داد: متهم از این سه قربانی 50 میلیون تومان اخاذی کرده بود. متهم با اعتراف به جرایمش به مقام قضایی معرفی شد و تحقیقات درباره دیگر جرایم احتمالی او ادامه دارد.