آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۱
شرکت ها
۲۹

بیمه

بیمه آسیا برند محبوب بیمه ای شد

دنیای اقتصاد : بیمه آسیا در هفتمین دوره سالانه نظرسنجی برای انتخاب برندهای محبوب سال، با آرای مردمی به عنوان برند محبوب در میان شرکت های بیمه ای انتخاب شد. جشنواره برند محبوب هر سال درطیف گسترده برندهای فعال کشور در گروه های مختلف کالا و خدمات، به نظرسنجی مردمی در خصوص میزان محبوبیت این برندهای کشور اقدام می کند که بیمه آسیا امسال در هفتمین جشنواره «برند محبوب من»، بنا به آرای مردمی، به عنوان برند محبوب در میان شرکت های بیمه شناخته شد. این گزارش می افزاید: جشنواره برند محبوب به عنوان گسترده ترین نظرسنجی مردم در زمینه محبوبیت برندها، بستری برای شناسایی برندهای محبوب مردم فراهم کرده است تا ضمن شناسایی برندهای خوشنام ایرانی توسط مردم، زمینه معرفی این برندهای معتبر را فراهم آورد.

 
ارتقای بیمه البرز در سال 99

دنیای اقتصاد : سال 1399، سال جهش بیمه البرز در کسب پرتفوی مناسب با لحاظ رعایت نرخ های فنی و کسب سود مناسب و ارتقای جایگاه بیمه البرز است. مدیرعامل بیمه البرز در سومین جلسه هم اندیشی با موضوع بررسی عملکرد سه ماه نخست سال 1399 شعب بیمه البرز در استان های خراسان رضوی، خوزستان، مازندران، فارس، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و استان مرکزی، ضمن بیان این مطلب گفت: جایگاه کنونی بیمه البرز در بازار بیمه با توجه به ظرفیت بالای شرکت، به لحاظ توانگری مالی و مزیت های رقابتی دیگر، متناسب با ظرفیت و توان آن نیست و بیمه البرز می تواند با اتکا بر توان خود و تلاش و همدلی بیشتر مدیران و کارکنانش جایگاه مناسب تری در بازار بیمه کسب کند.

 محسن پورکیانی افزود: باید تمامی مدیریت ها و شعب نسبت به عملکرد یکدیگر حساسیت داشته و نسبت به  ایفای نقش مطلوب هر واحد و ارائه خدمات به موقع مطالبه گری کنند. وی تصریح کرد: کارهای زیرساختی خوبی از جمله امکان فروش اینترنتی بیمه نامه در رشته های مختلف و بهره گیری از سامانه اتوماسیون جدید شرکت با امکانات مناسب تر و ایجاد داشبورد مدیریتی برای مدیران و روسای شعب به منظور رصد آنلاین آمار عملکرد شرکت به تفکیک رشته و شعبه در سال جدید انجام شده است و برنامه هایی از جمله ایجاد سامانه برای پرداخت خسارت آنلاین نیز در دست اقدام است. پورکیانی تاکید کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که منافع تمامی ذی نفعان شرکت اعم از بیمه گذاران ، سهامداران، کارکنان و نمایندگان حفظ و رعایت شود.

 
همکاری بیمه ملت و پادیوم

دنیای اقتصاد : در راستای توسعه همکاری با استارت آپ ها، بیمه ملت با عرضه وب سرویس های خود در بازارچه API پادیوم (API Market place)، امکانی را فراهم کرده است که متقاضیان دریافت وب سرویس های بیمه بتوانند با مراجعه به پادیوم از وب سرویس های آنلاین صدور بیمه ملت استفاده کنند. در این همکاری که از ابتدای تیرآغاز شده است، بیمه ملت با حضور در کمپین چراغ روشن پادیوم بیمه نامه حوادث انفرادی خود را همراه با پوشش کرونا به متقاضیان ارائه می کند.به این ترتیب متقاضیان دریافت وب سرویس های بیمه ملت می توانند با مراجعه به وب سایت پادیوم و ورود به قسمت سرویس ها، پس از احراز هویت انجام شده توسط پادیوم APIهای صدور بیمه ملت را به آسانی به درون کسب وکار خود ببرند. در این کمپین استارت آپ ها می توانند از 200 بیمه نامه حوادث انفرادی به ارزش 500 هزار تومان به صورت رایگان بهره مند شوند. بیمه ملت در تلاش است تا با توجه به زیرساخت های فناوری اطلاعات پیشرفته خود با ارائه انواع وب سرویس های صدور و استعلام، فروش الکترونیک بیمه نامه ها را توسعه دهد. در همین راستا، بیمه ملت با راه اندازی پلت فرم ملت تک، تمام سرویس های بیمه ای خود را عرضه کرده است.