آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۱
ورزشی
۱۸

اخبار

اسلامیان از رئیس جمهوری کمک خواست!

در حالی که نگرانی های زیادی درخصوص اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال وجود دارد، محمود اسلامیان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: «اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال به صلاح کشور است. ما به یک نقطه خاصی رسیدیم و انتظار من از دولت و شخص رئیس جمهوری این است که به این مساله ورود کند. الان در جامعه مشکلات اقتصادی داریم و یک فوتبال است که عده زیادی به آن دلخوش هستند و نباید آن را با مشکل مواجه کنیم. آن هم به خاطر سوء تدبیر و اصراری که داریم، بگوییم 208 عضو فیفا اشتباه می کنند و ما درست عمل می کنیم. این مساله در حد رئیس جمهوری است. ایشان باید ورود کند و تصمیمی گرفته شود که خدای ناکرده آسیبی به ورزش کشور وارد نشود. فیفا فرمی که ما می گوییم نهاد عمومی غیردولتی را قبول ندارد و ما هم تلاش و از این موضوع دفاع کردیم، ولی آنها قبول ندارند و نظرشان چیز دیگری است.»  اسلامیان در حالی از ریاست جمهوری خواسته تا این مساله را حل کند که اگر چه اصلاح اساسنامه مساله مهمی است ولی چرا باید کار به جایی برسد که در فدراسیون فوتبال و بعد از تغییرات که در سطح مدیریتی این مجموعه به وجود آمد، کار به جایی برسد که از شخص اول دولت کمک گرفته شود. این در حالی است که در هیچ فدراسیونی در دنیا به قول خود اسلامیان شاهد این سوء تدبیر نیستیم.

پاسخ شیخ ویسی به اتهام تبانی با پرسپولیس

وحید شیخ ویسی، دروازه بان پیکان در بازی با پرسپولیس با اشتباه روی گل اول، مسیر شکست تیمش را هموار کرد. او درباره اینکه عملکرد او طی 3 بازی اخیر مقابل پرسپولیس مورد توجه قرار گرفته، به ورزش سه گفت: «من خودم می دانم که هجمه های علیه شیخ ویسی از کجا آب می خورد. من تا الان با مدیر برنامه کار نکردم و یکسری مدیر برنامه در حوالی تیم ما هستند که هم پستی های من را در این تیم دارند و منتظر هستند که من اشتباه کنم. شما دیدید که در نبود من هم تیم ما 3 یا 4 گل خورده و هیچ اتفاقی نیفتاده است. سنگربان خارجی یا داخلی داشتیم و باختیم اما هیچ هجمه ای وجود نداشته است.»

ماکت پرسپولیسی ها در استادیوم؛ 50 هزار تومان!

باشگاه پرسپولیس قرار است ماکت طرفداران خود را در ورزشگاه آزادی قرار دهد تا سکوهای خالی استادیوم پر شوند. این ماکت ها ویژه آقایان است و بانوان پرسپولیسی امکان سفارش آن را ندارند. همچنین هزینه هر ماکت 50 هزار تومان اعلام شده و هواداران با پرداخت این رقم می توانند به صورت مجازی در استادیوم حضور یابند. این در حالی است که بلیت ورزشگاه آزادی حداکثر 25 هزار تومان بود و هواداران پرسپولیس فعلا استقبال چندانی از این طرح نکرده اند.

بیرانوند از عراقچی کمک خواست

علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی و پرسپولیس که به خاطر شیوع گسترده بیماری کرونا و به دلیل قوانین منع تردد در اتحادیه اروپا، برای انجام تست های پزشکی در باشگاه جدیدش آنتورپ بلژیک با مشکل مواجه شده است، شنبه با حضور در وزارت امور خارجه با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، برای پیگیری عزیمت خود به بلژیک دیدار کرد و از او در این رابطه کمک خواست.

ماجرای عکس جنجالی اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ که بیننده دیدار پیکان و پرسپولیس در ورزشگاه شهدای شهر قدس بود، ترجیح داد به جای حضور در جایگاه VIP و یا جایگاه خبرنگاران، بازی را از روی صندلی های بالای جایگاه ویژه و در فضایی باز دنبال کند که با انتشار تصاویری از محل استقرار اسکوچیچ، عنوان شد که آنجا مکانی در خور شان حضور سرمربی تیم ملی نبوده است. در همین رابطه باغستانی مسئول استادیوم شهدای شهر قدس به ورزش سه گفت: «قسمتی که آقای اسکوچیچ در آن نشسته بود، در حال نوسازی است. البته ما دوست نداشتیم او آنجا بنشیند. ما برایش در جایگاه VIP جایی را در نظر گرفته بودیم ولی اسکوچیچ ترجیح داد به آنجا برود و کسی دور و برش نباشد.»

تست کرونای استقلالی ها منفی شد

استقلال در حالی دیشب به مصاف سایپا رفت که با اعلام دکتر امین نوروزی معاون پزشکی باشگاه استقلال، جواب تست کرونای کلیه اعضای مجموعه تیم استقلال که روز شنبه این تست از آن ها گرفته شد، منفی شده است.

تست کرونای یونس دلفی مثبت شد

تیم فوتبال شارلروا تمریناتش را در کمپ آلمان با حضور 27 بازیکن برگزار می کند. این باشگاه اعلام کرد یونس دلفی، بازیکن ایرانی این تیم تست کرونایش مثبت اعلام شده است و در قرنطینه خانگی بسر می برد. علی قلی زاده، دیگر بازیکن ایرانی تیم شالروا است که تست کرونایش منفی شده و اکنون در اردوی تیم در آلمان حضور دارد.

الهامی: مسئولیت باخت تراکتور با من است

ساکت الهامی، سرمربی تیم فوتبال تراکتور در مورد شکست مقابل نساجی اظهار داشت: «در دوران تعطیلی و سپس شروع تمرینات به دلیل کرونا نتوانستیم با تیم های لیگ برتری هماهنگی داشته باشیم تا بازی تدارکاتی انجام دهیم. مقصر باخت را خط دفاع نمی دانم. گلی که دریافت کردیم گل به خودی بود و میثم تیموری این اشتباه را کرد اما کسی از قصد این کار را نکرده است. مسئولیت این باخت با من است و از هواداران عذر می خواهم. در مورد وضعیت بازگشت اشکان دژاگه و عکاشه حمزاوی از باشگاه سوال کنید.»

پانیونیوس خواستار بازگرداندن مسعود شجاعی

به گزارش رادیو ورزش یونان، سران تیم پانیونیوس یونان علاقه مند هستند که مسعود شجاعی بازیکن 36 ساله را که در تراکتور بازی می کند بار دیگر به خدمت بگیرند.