آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۰
اقتصادی
۴

با مصوبه رسمی قیمت سیمان 20 درصد گران شد

دبیر انجمن سیمان از مصوبه جدید افزایش 20 درصدی قیمت سیمان خبر داد.

عبدالرضا شیخان در گفت و گو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: در پی افزایش قیمت تمام شده تولید سیمان، تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت محصولاتشان را داشتند که در نهایت رشد 20 درصدی قیمت ها مصوب شد.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید سیمان 60 درصد افزایش یافته است، گفت: در این مرحله فعلا مدیران شرکت های سیمانی بر سر رشد 20 درصدی قیمت ها توافق کردند و این مصوبه از امروز 10 تیرماه اجرایی می شود. افزایش 20 درصدی شامل سیمان تیپ یک می شود که در این مورد موافقت وزارت صنعت نیز جلب شده است.

دبیر انجمن سیمان در مورد وضعیت تولید کارخانه های سیمانی نیز گفت: مشکلی در تولید وجود ندارد و تعطیلی در هیچ کارخانه ای رخ نداده است.

گفتنی است در نامه ای که انجمن سیمان به تولیدکنندگان ارسال کرده، دستور العملی تعیین کرده که نشان می دهد افزایش قیمت برای انواع مختلف سیمان تولیدی، بین 20 تا 30 درصد متغیر است. بر این اساس: اختلاف قیمت سیمان تیپ 2 با تیپ 325-1 با توجه به هزینه های مازاد تولید به ازای هر تن 250 هزار ریال و اختلاف قیمت سیمان تیپ 5 با تیپ 2 با توجه به هزینه های مازاد تولید به ازای هر تن 50 هزار ریال تعیین گردیده است.

همچنین قیمت سیمان پوزولانی، پوزولانی ویژه سرباره ای و آمیخته معادل قیمت سیمان تیپ2 خواهد بود و قیمت انواع سیمان مورد تقاضای مصرف کنندگان هم با توجه به هزینه های تولید و با توافق طرفین تعیین خواهد شد.