آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۳
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

چه خبر؟

ضرب المثل های ایرانی در «روز خوش»

برنامه «روز خوش» امروز با بخش های مختلف از جمله پرداختن به ضرب المثل، تغذیه و خلاقیت، میزبان مخاطبان شبکه جام جم سیما خواهد بود.

به گزارش جام جم، حمیدرضا امیرافضلی، شاعر و نویسنده امروز به موضوع ضرب المثل های فارسی می پردازد. همچنین در این برنامه به بررسی و استفاده درست از ضرب المثل «پیش قاضی و معلق بازی» پرداخته می شود.

در بخشی دیگر، علیرضا زمانی کارشناس برنامه، ایده پردازی، خلاقیت و تغییر زاویه دید در سبک زندگی را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین پاسخ به پرسش تغذیه در دوران کرونا چگونه باید باشد، موضوعی است که در برنامه سه شنبه روز خوش درباره آن گفت وگو می شود.

برنامه روز خوش با نگاه به زندگی از منظر سبک زندگی ایرانی - اسلامی با اجرای محمدامین نبی اللهی و مریم ماهور روی آنتن می رود. در این برنامه اطلاعات، اخبار و رویدادهای امیدبخش به ویژه نمایش پیشرفت های غرورانگیز ایرانیان توسط مهدی آقابیگی به سمع و نظر مخاطبان می‎رسد.

مجله صبحگاهی روز خوش از دوشنبه تا جمعه ساعت 9 صبح به وقت تهران به تهیه کنندگی حسین علیاری از شبکه جهانی جام جم پخش می شود.

وارسته: «افسانه هزار پایان» کمدی اعجازگو است

نویسنده سریال «افسانه هزار پایان» گفت: در افسانه هزار پایان ارجاعاتی به فیلم و سریال های شاخصی داشتیم که قبلا پخش و در ذهن مردم ماندگار شده اند.

حسن وارسته، نویسنده این سریال در گفت وگو با فارس، گفت: ژانر این سریال از معدود کمدی های پارودی یا نقیصه گویی و اعجازگویی براساس اعجاز آشناست که در ایران کمتر ساخته شده است. تابه حال کمدی های مختلفی دیدیم ازجمله کمدی کلامی و موقعیت اما افسانه هزار پایان ازجمله کمدی هایی است که خودم دغدغه جدید بودن آن را در ذائقه مخاطب داشتم.

وی ادامه داد: در پارودی قصه ای می نویسند و ارجاعاتی به فضای قدیمی فیلم و سریال هایی می کنند که در ذهن مردم نهادینه شده است و در افسانه هزار پایان هم از چند فیلم و سریال شاخص این چنینی استفاده کردیم. اگر مخاطب آن فیلم شاخص را بشناسد، سریال را به واسطه نوستالژی ذهنی اش دوست دارد و می بیند.

این نویسنده همچنین بیان داشت: سری قبل که این سریال از شبکه نسیم پخش شد با شتاب زدگی تدوین شد و به پخش رسید. من در نظر داشتم در ویترین کمدی هایی که در ایران پخش می شود یک کمدی جدیدی هم به مخاطب تقدیم کنم و که فکر نکند همه کمدی ها را دیده است.

افسانه هزار پایان در 52 قسمت به کارگردانی شهاب عباسی از شبکه سه سیما در حال پخش است. نسرین مقانلو، رضا توکلی، رامین راستاد، رامین ناصرنصیر، علی اوسیوند، تورج نصر، بیوک میرزایی، ابراهیم شفیعی و... در این مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداختند.