آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۳
رسانه: شبکه
۷
خبر

تصویب بودجه مستقل برای برون مرزی ها

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به این که شبکه های برون مرزی صدای مقاومت مردم ایران در جهانند،تصریح کرد: شبکه های برون مرزی سازمان صداوسیما نماینده نظام جمهوری اسلامی در دنیا هستند و صدای مظلومیت انقلاب و مردم را منعکس می کنند. در مقطع زمانی امروز، صدای این رسانه ها باید رساتر و تصویرشان فراگیرتر و واضح تر از همیشه پخش شود.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به قطع برنامه های شبکه های پرس تی وی، الکوثر، آی فیلم انگلیسی و کانال اردوی شبکه جهانی سحر از ماهواره تاکید کرد:مجلس اجازه نمی دهد صدای مقاومت مردم ایران، مظلومان جهان و آزادگان دنیا به محاق برود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به بیانیه حمایت نمایندگان مجلس یازدهم از شبکه های برون مرزی گفت:ازدولت محترم و متولیان امر می خواهیم  بدون معطلی و در اولین فرصت با تخصیص بودجه ارزی شبکه های برون مرزی،مانع قطع پخش برنامه این شبکه ها از ماهواره شوند.

علیرضابیگی یادآور شد: در عین حال از مدیران سازمان صداوسیما هم می خواهیم با اتخاذ تدابیر مناسب، برنامه ریزی درست و استفاده بهینه از منابع، مانع تعطیلی شبکه های برون مرزی شوند و این فرآیند را به تاخیر بیندازند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس یازدهم به دنبال تصویب بودجه مستقل برای شبکه های برون مرزی است.

وی درباره اقدامات عملی مجلس شورای اسلامی برای تامین بودجه شبکه های برون مرزی توضیح داد: مجلس نهایت فشار قانونی خود را به دولت خواهد آورد تا نگاهی ویژه به شبکه های برون مرزی داشته باشد و بودجه این رسانه ها را سر وقت و به موقع تامین کند.

علیرضابیگی با تاکید بر تعامل و تلاش دوجانبه دولت و سازمان صداوسیما برای رفع موانع پخش شبکه های برون مرزی از ماهواره تصریح کرد:امروزه در همه حوزه ها مشکل کمبود منابع و نقدینگی مشاهده می شود و همه دستگاه ها با این معضل مواجه اند،اما بایدیک اولویت بندی در این خصوص صورت بگیرد.

این نماینده مجلس فعالیت شبکه های برون مرزی را ضروری دانست و گفت: شبکه های برون مرزی صدای انقلاب، مقاومت و مظلومیت مردم ایرانند. امروزه افکار عمومی دنیا توسط رسانه ها مهندسی می شود و جایگاه حق و باطل ازسوی رسانه های معاند جابه جا شده است.

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: با چنین شرایطی که بر جهان حاکم است، حضور و فعالیت شبکه های برون مرزی ضرورت دارد. مجلس شورای اسلامی و نمایندگان نیز از این منظر بر تقویت این رسانه ها تاکید دارند.