آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
استان ها
۱۸

خبر

افتتاح بزرگ ترین مرکز داده غرب کشور

گروه شرکت ها : بزرگ ترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور با حضور رئیس مجلس در تبریز توسط همراه اول افتتاح شد. «مرکز داده شهید قاضی طباطبایی» با اهداف توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب کشور، تامین بستر و زیرساخت مورد نیاز برای مجازی سازی شبکه، افزایش پایداری شبکه، افزایش کیفیت خدمات، افزایش قدرت مانور و کنترل ترافیک، ارائه سرویس های دیجیتال و ارائه سرویس های هاستینگ به مشتری های سازمانی و خصوصی طراحی شده و توسعه یافته است. این مرکز با تکیه بر دانش فنی بومی و اعتماد بر استعدادهای داخلی کشور و همچنین استفاده از پیمانکاران بومی برای اجرای عملیات عمرانی، به سرانجام رسیده است. مرکز داده تبریز در مکانی به مساحت سه هزار مترمربع در سه طبقه با ظرفیت 250 رک و قابل توسعه تا 350 رک و با قابلیت نصب تعداد هزار و 500 سرور فیزیکی و 16 هزار سرور مجازی به بهره برداری رسید.

طرح «بازگشت به سنگر» برای سربازان فراری خراسان شمالی

دنیای اقتصاد - بجنورد : دادستان نظامی خراسان شمالی گفت: به مناسبت دهه کرامت طرح «بازگشت به سنگر» برای تخفیف مجازات سربازان فراری در استان آغاز و اجرای آن تا عید سعید غدیرخم ادامه دارد. مجتبی زارع اظهار کرد: اگر سربازان فراری در این زمان خود را معرفی کنند، نیروهای مسلح درخصوص تخفیف مجازات آنها مساعدت خواهد کرد، به گونه ای که از حداکثر ارفاقات قانونی برخوردار شده و نیز مجازات حبس آنها حذف می شود. به گفته مجتبی زارع، این طرح ویژه پادگان های خراسان شمالی بوده و اگر یکی از سربازان هم استانی که محل خدمتش در خارج از استان است به دادسرای نظامی استان مراجعه کند برای تخفیف در مجازات او در محل خدمت رایزنی می شود.

ضرورت رفع موانع اجرای فولادسازی شادگان

دنیای اقتصاد - اهواز - محمد علاف پور : مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: با وجود اینکه شادگان از مناطق کم برخوردار استان است، لیکن پیشرفت طرح های این شرکت تاکنون جای تقدیر دارد. علی محمدی گفت: با توجه به شعار سال جاری که «جهش تولید» نام دارد، باید سعی شود موانع موجود در مسیر پیشرفت طرح بخش فولادسازی این شرکت هرچه سریع تر برطرف شده و در سال آینده شاهد بهره برداری فولاد شادگان در زمینه تولید فولاد باشیم. وی اظهارامیدواری کرد: با تکمیل طرح ها در زنجیره گروه فولاد خوزستان، به ظرفیت تولید 6 میلیون تن محصولات فولادی که مدنظر است، دست یابیم.

برخورداری 96 درصدی روستاهای گلستان از گاز

دنیای اقتصاد - گرگان : مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: 96 درصد خانوار روستایی و 100 درصد خانوار شهری استان از نعمت گاز بهره مند می باشند. محمدرحیم رحیمی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال 98 موفق شدیم از نظر اهداف کمی؛ 289 کیلومتر شبکه گذاری و 6100 مورد نصب انشعاب را در قالب گازرسانی به 22 روستای جدید، انجام دهیم و با این اقدام، 18400 مشترک را نیز به جمع مشترکان گاز اضافه کنیم. وی با بیان اینکه عملکرد ما در شرکت های گاز استانی بر دو محور اصلی توسعه گازرسانی در حوزه های روستایی، شهری و گازرسانی به صنایع و محور بهره برداری شامل تاسیسات و فروش گاز، استوار است، گفت: با گازرسانی به این 22 روستا، کل روستاهای گازدار ما به 880 روستا در مقایسه با 979 روستا در کل استان رسیده است.

اعتبار برای اصناف آسیب دیده از کرونا در آذربایجان شرقی

دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک رفتار : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: 454 میلیارد تومان تسهیلات به بخش اصناف تولیدی آسیب دیده از کرونا در استان تخصیص یافت. حبیب امین زاده در جلسه بررسی تسهیلات مالی مرتبط با کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا، افزود: مبلغ تخصیص یافته برای تسهیلات کرونایی 40 هزار میلیارد تومان برای کشور است که از این میزان 2 هزار و 356 میلیارد تومان برای کسب وکارهای مشمول دستگاه های اجرایی استان اختصاص یافته است. امین زاده با اشاره به اینکه سود این تسهیلات 12 درصد بوده و مبلغ در نظر گرفته شده برای هر کارگر 16 تا 12 میلیون تومان است، ادامه داد: واحدهای مشمول باید در زمان کنونی فعال بوده و تعداد کارگران خود را از اسفند سال قبل به بعد تا پایان سال 99 حفظ کرده و از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند.

تحویل هدایای نفیس رئیس جمهوری به میراث فرهنگی

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور از موافقت دکتر روحانی برای تحویل هدایای نفیس و ارزشمند به رئیس جمهوری در دوره های مختلف به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد. به گزارش میراث آریا، طالبیان گفت: «پس از سال ها تلاش، در پی پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای تحویل آثار نفیس، فاخر و ارزشمند هدیه شده به رئیس جمهوری در دوره های مختلف به این وزارتخانه، آقای دکتر روحانی با این پیشنهاد موافقت کرد.» وی ادامه داد: «از این رو برای نخستین بار هدایای فاخر و نفیس مذکور اهدایی به رئیس جمهوری به عنوان اموال میراث فرهنگی ایران به امنای اموال وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تحویل خواهد شد.»