آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
خبر
۸

سایه روشن

پیگیری شکایت ناطق نوری از رسایی

ایرنا نوشت : وکیل حجت الاسلام ناطق نوری از پیگیری شکایت موکلش از حمید رسایی خبر داد و گفت: دستور ثبت و شعبه رسیدگی کننده به این شکایت تعیین شده است. علی اصغر نیک نهاد با اشاره به شکایت ناطق نوری از اظهارات خلاف واقع حمید رسایی اظهار کرد: شکایت از این فرد در دادسرای ویژه روحانیت تقدیم، دستور ثبت و شعبه رسیدگی کننده تعیین و مراحل تعقیب قضایی نامبرده در حال پیگیری است. حمید رسایی پنجم تیرماه با انتشار رشته توییتی اتهاماتی را علیه علی اکبر ناطق نوری مطرح کرد و مدعی شد که او، علی محمد بشارتی، وزیر کشور در دولت دوم هاشمی رفسنجانی را با «اصرار» واداشته تا اکبر طبری که سابقه عضویت در گروهک مجاهدین خلق را داشته «بدون نیاز به استعلامات رایج از مراکز امنیتی» به «فرمانداری شهرستان نور» منصوب کند و پس از آن در نیمه دهه 70 باز با «همان لابی» به قوه قضائیه فرستاده است.

 
آزادی مشروط اسدبیگی برای پرداخت حقوق کارکنان

ایرنا نوشت : دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم اخلالگر کلان ارزی روز گذشته به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه رسیدگی به جرائم ویژه اقتصادی برگزار شد. در این جلسه نماینده دادستان به اسدبیگی یکی از متهمان این پرونده گفت: تا شما را احضار می کنیم حقوق کارکنان را دو ماه عقب می اندازید. از وقتی که در اردیبهشت ماه دادگاه تشکیل شده، پرداخت حقوق را عقب انداخته اید و این کار را برای فشار به دادگاه انجام می دهید. در ادامه دادگاه قاضی خطاب به متهم اسدبیگی گفت: آزادی شما برای پرداخت حقوق کارکنان است و حقوق کارکنان باید پرداخت شود.

 
ابتلای نماینده آیت الله سیستانی به کرونا

ایسنا نوشت : در پی بروز علائم بالینی بیماری کرونا در حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت الله سیستانی با تشخیص پزشکان از وی تست کرونا به عمل آمد که نتیجه آن دیروز مثبت اعلام شد. اطلاعات به دست آمده از دانشگاه علوم پزشکی قم حاکی است، حجت الاسلام شهرستانی تحت درمان قرار گرفته و خوشبختانه عوارض بیماری شدید نیست.

 
استرداد کلاهبردار میلیاردی و تحویل او

ایسنا نوشت : جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا از استرداد متهمی به جرم کلاهبرداری، خیانت در امانت و پولشویی و تحویل او به مقامات مربوطه کشورمان خبر داد. وی افزود: این متهم بیش از چهار سال تحت تعقیب پلیس بین الملل ناجا بوده و با درخواست اعلان قرمز از اینترپل جهانی، فرآیند تعقیب و تلاش برای دستگیری وی آغاز شد. سردار مجتبایی با بیان اینکه نامبرده شب گذشته به کشور بازگردانده شد، گفت: مطابق آخرین ردیابی ها، متهم در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس مخفی شده بود؛ میزان کلاهبرداری و خیانت در امانت این فرد از یک شرکت دولتی120 میلیون درهم معادل 600 میلیارد تومان بوده که با این پول ها، اقدام به ساخت و ساز در کشورهای دیگر کرده و به نوعی پولشویی هم مرتکب شده است. وی افزود: این متهم «صرافی» داشته و بنا بوده فعالیت هایی برای یک شرکت دولتی انجام دهد، اما در ادامه مسیر مرتکب خیانت شده و پول ها را به حساب شخصی خود منتقل کرده و در نهایت متواری می شود.

 
واکنش فرماندار به اجاره پشت بام ها

ایسنا نوشت : فرماندار تهران با تاکید بر اینکه تاکنون در تهران گزارشی درباره اجاره نشینی در پشت بام های تهران وجود نداشته، گفت: هیچ اثر مشهودی هم در پشت بام ها مشاهده نمی شود که دال بر اجاره نشینی افراد برای شب در بام خانه ها باشد. عیسی فرهادی افزود: در یکی از روزنامه ها گزارشی همراه با عکسی از برپایی چادر در پشت بام ها به نقل از فردی به چاپ رسید که این عکس هم دال بر اجاره نشینی افراد در پشت بام ها نیست؛ چراکه ممکن است در تابستان افراد خانه بخواهند شب در پشت بام بخوابند و چادر هم برپا کنند.

 
ادامه آتش سوزی در بوزین و مره خیل

ایسنا نوشت : مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مره خیل در سه نقطه ایجاد شده بود، گفت: هم اکنون آتش در دو نقطه مهار شده و فقط در قسمت معروف به «دره ژاله» باقی مانده است.

جلیل بالایی درباره فوت سه نفر از دوستداران محیط زیست در عملیات اطفای حریق روز یکشنبه اظهار کرد: به دلیل شرایط کرونا و جلوگیری از تجمع، پیکر این افراد در همان ساعات اولیه به زادگاهشان رسید و خاکسپاری شد. وی خاطرنشان کرد: جز سه نفری که فوت شدند، فردی که مصدوم شدید شده و نیازمند اقدامات درمانی و بیمارستانی باشد، نداشتیم. منطقه حفاظت شده بوزین و مره خیل باهدف حمایت از گونه باارزش شوکا و ارزش های رویشگاهی با مساحت 23 هزار و 724 هکتار در پاییز 1374 به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع و در سال 1378 حفاظت شده اعلام شد. آتش سوزی در ارتفاعات شهرستان پاوه از صبح روز 7 تیرماه شعله ور و 500 هکتار از اراضی این شهرستان طعمه حریق شد.

استقبال مردم پاوه از پیکر 3 فعال محیط زیست

در همین حال به گزارش عصر ایران، پیکر 3 فعال محیط زیست «مختار خندانی»، «بلال امینی» و «سوران محمودی» که هنگام خاموش کردن آتش در منطقه حفاظت شده «بوزین و مره خیل» کرمانشاه جان باختند یکشنبه وارد پاوه شد و مورد استقبال مردم شهر قرار گرفت.

مهار آتش سوزی جنگل های لوداب بویراحمد

ازسوی دیگر به گزارش «ایسنا» جمال روحانی بخشدار لوداب از توابع شهرستان بویراحمد از مهار و خاموش شدن آتش جنگل ها و مراتع ارتفاعات این بخش پس از 6 شبانه روز خبر داد. بخشدار لوداب درخصوص علت این آتش سوزی تصریح کرد: علت آتش سوزی عامل انسانی بوده، اما عمدی یا سهوی بودن آن مشخص نیست و در حال بررسی است.

دستگیری 24 نفر از عاملان آتش سوزی جنگل ها

در خبری دیگر فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: تاکنون 24 نفر از عاملان و افراد مشکوک در آتش سوزی جنگل های استان کهگیلویه و بویراحمد توسط پلیس شناسایی و به مراجع قضایی تحویل داده شده اند.به گزارش «ایسنا» شاهرخ کناری اظهارکرد: از ابتدای امسال تاکنون 27فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع مناطق مختلف شهرستان بویراحمد رخ داده است.