آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۰
جامعه
۱۰

خبر

فرماندار تهران: گزارشی از اجاره نشینی پشت بام ها نداشته ایم

فرماندار تهران گفت: هیچ گزارشی مبنی بر اجاره نشینی در پشت بام ها تاکنون نداشته ایم.

عیسی فرهادی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه تاکنون در تهران گزارشی درباره اجاره نشینی در پشت بام های تهران وجود نداشته، اظهار داشت: هیچ اثر مشهودی هم در پشت بام ها مشاهده نمی شود که دال بر اجاره نشینی افراد برای شب در بام خانه ها باشد. فرهادی افزود: در یکی از روزنامه ها گزارشی همراه با عکسی از برپایی چادر در پشت بام ها به نقل از فردی به چاپ رسید که این عکس هم دال بر اجاره نشینی افراد در پشت بام ها نیست چرا که ممکن است در تابستان افراد خانه بخواهند شب در پشت بام بخوابند و چادر هم برپا کنند.

وی تاکید کرد: بی تردید اگر موردی از اجاره نشینی پشت بام باشد پیگیری می کنیم و نتیجه را هم به اطلاع شهروندان می رسانیم.

مدیرعامل سازمان میادین شهرداری تهران اعلام کرد: اختلاف 40 درصدی قیمت میوه و تره بار در میادین شهرداری با مغازه های سطح شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران گفت: تفاوت قیمت گروه محصولی میوه جات بر اساس تازه ترین نرخنامه محصولات این سازمان و مقایسه آن با نرخ های خرده فروشی ها به 40 درصد می رسد.

به گزارش سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، سید سعید راد با اعلام اینکه البته این اختلاف قیمت در برخی محصولات به 50 درصد نیز می رسد، افزود: این به معنای آن است که شهروندان با خرید از میادین میوه و تره بار، می توانند به جای دو کیلوگرم میوه ای که از سطح شهر می خرند، سه کیلوگرم از همان میوه را از میادین خریداری کنند.

بر اساس این گزارش، بر مبنای آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، قیمت هر کیلوگرم انبه با هزار تومان کاهش به 28500 تومان، لیمو ترش با هزار تومان کاهش به 14500 تومان و موز با 700 تومان کاهش به 11500 رسیده است. گفتنی است، قیمت محصولات پرمصرفی همچون پیاز، خیار، گوجه فرنگی، انواع سبزی و هندوانه در میادین میوه و تره بار ثابت مانده است.

کشف 48 قبضه سلاح در اهواز

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز گفت: 48 قبضه سلاح وینچستر(شکاری) غیرمجاز در این شهرستان کشف و قاچاقچی سابقه دار در عملیات تعقیب و گریز پلیس دستگیر شد.

 سرهنگ محسن دالوند، در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در پی شناسایی یک قاچاقچی سلاح شکاری در سطح این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت. وی ادامه داد: ماموران کلانتری 15 اهواز با کار اطلاعاتی و پس از هماهنگی با مقام قضایی، طی یک عملیات تعقیب و مراقبت چند ساعته و در نهایت تعقیب و گریز و تیراندازی به خودروی مجرمان،موفق شدند نفر اصلی عامل قاچاق سلاح غیرمجاز را  دستگیر کنند. وی از ادامه تلاش ها جهت دستگیری همدستان این مجرم سابقه دار خبر داد.

به اتهام خسارت 20 میلیارد ریالی به مخابرات قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی مکالمات تلفنی خبر داد و افزود: این متهم 20 میلیارد ریال خسارت به شرکت ارتباطات زیرساخت تحمیل کرده است.

 سرهنگ داوود معظمی گودرزی به پایگاه خبری پلیس، گفت: متهم با استفاده از روش های مختلف مثل تغییر کابل کشی های مخابراتی سعی در پنهان کردن این عمل مجرمانه داشت که در نهایت شیوه مجرمانه وی شناسایی شد.

گودرزی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم با استفاده از شیوه انتقال تماس های تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور با 28 خط فعال مکالمات تلفنی را قاچاق و از پهنای باند بین الملل سوءاستفاده کرده است. وی بیان کرد: با هماهنگی مرجع قضایی و تحقیقات میدانی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات مخابراتی و رایانه ای به پلیس فتا انتقال یافت. وی در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود، اما پس از مواجه شدن با ادله و مستندات لب به اعتراف گشود. رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان توصیه کرد: در صورتی که متوجه تغییرات محسوسی در مبلغ مندرج در قبض تلفن خود شدند مراتب را سریعا به شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام تا پس از بررسی و تایید، در صورت لزوم برای بررسی بیشتر به پلیس فتا ارسال شود.

دستگیری کلاهبردار میلیاردی فضای مجازی در آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: کلاهبردار میلیاردی که با ترفند برنده شدن در قرعه کشی کد فعالسازی ورود به سامانه بانکداری الکترونیک بانک ملی (بام) افراد هدف را دریافت و پس از ورود به سامانه اقدام به برداشت وجه از حساب بانکی آنان می کرد، دستگیر شد.

سرتیپ مسعود خرم نیا، در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی دریافت چندین فقره شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب های مختلف، مراتب در دستور کار ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان غربی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پس از یک سری عملیات سایبری و فنی، محل اختفای متهم که در یکی از شهرستان های استان همجوار بود، شناسایی شد و پس از هماهنگی با مراجع قضایی اکیپی از کارشناسان زبده این پلیس اعزام و متهم را دستگیر کردند.

وی گفت: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی شد ولی با ارائه مستندات به برداشت غیرمجاز از کارت های بانکی مختلف به ارزش سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتراف کرد. خرم نیا بیان کرد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد. وی تاکید کرد: مردم دقت کنند به هیچ وجه به تماس های تلفنی یا ارسال پیامک مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی ترتیب اثر داده نشود و هیچ گاه کدهای فعال سازی واصله از طریق پیامک را در اختیار دیگران ندهند.

انهدام 6 باند سارق مسلح در دزفول

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول از انهدام شش باند سارق مسلح در این شهرستان خبر داد و گفت: 13 عضو این باندهای سرقت مسلحانه دستگیر شدند.

منصور محمدی خباز،  اعلام کرد: با شکایت و گزارش چند فقره سرقت مسلحانه و زورگیری در چند نقطه شهر، بررسی این موضوع در دستور کار گروه های اطلاعاتی و عملیاتی اداره آگاهی دزفول قرار گرفت و با همکاری یک تیم عملیاتی منسجم از ماموران اداره آگاهی، نیروی مقاومت بسیج و سربازان گمنام امام زمان(عج) در یک عملیات هماهنگ و ضربتی13 سارق در قالب شش باند سرقت مسلحانه و زورگیری، سرقت به عنف طلاجات، کیف و موبایل قاپی، سرقت عنف موتورسیکلت و خودرو دستگیر شدند.

وی گفت: در این عملیات افرادی که در ماه گذشته به نیروهای جهادی حمله ور شده بودند نیز شناسایی و دستگیر شدند که  پس از تکمیل تحقیقات، پرونده این سارقان برای صدور حکم به دادگاه ارجاع می شود.

محمدی خباز افزود: متهمان در بازجویی های اولیه به زورگیری های مسلحانه در بلوار شهید دانش، کوی آزادگان، مهرشهر و مطب پزشکان متخصص اعتراف کردند. وی تصریح کرد: پس از بازرسی از مخفیگاه سارقان، تجهیزات پزشکی سرقت شده از مطب پزشکان، چهار دستگاه خودروی شخصی، یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، دو تیغه قمه، دو تیغه چاقو، قطعات خودرو و موتورسیکلت و موبایل کشف شد.