آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۰
جامعه
۱۰

# پرسه در فضای مجازی

با پرسه ای در فضای مجازی با موضوعات مختلفی روبه رو می شویم که مورد توجه کاربران قرار گرفته است. انتشار این مطالب به معنی تایید همه آنها از سوی کیهان نیست.

نزاع اصلاح طلبان بر سر نخواستن روحانی

 سیدعبداله متولیان: «نامه خوئینی ها (پدرخوانده اصلاح طلبان) و فرار از قبول مسئولیت آشی که با ناکارآمدی های روحانی پخته اند، سبب نزاع اصلاح طلبان بر سر نخواستن روحانی شده و صدای دیگر اصلاح طلبان را در آورده؛ از زیباکلام تا کارگزاران که پرطنین تر از بقیه، به نقد تند خوئینی ها پرداخته اند.»

احترام اسلام به جایگاه زن

 مظفر: «‏اینکه فرمودند «المراه ریحانه،لیست بقهرمانه» یعنی زن پیشکار و پیش خدمتت نیست آقا! تو کار خونه کمکش کن... این یعنی در اسلام به زن ارزش و احترام ویژه قائل شدند.»

تبلیغی برای خواص

 مجید بامری: «‏باور کنید این وسائلی که تلویزیون تبلیغ می کنه نه تنها در زندگی کپرنشینان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان کاربردی نداره بلکه به کار اغلب مردم منطقه ما هم نمیاد.»

ماسک بزنیم

 کاربری هم نوشت: «حواسمون باشه که ما بچه حزب اللهی ها حتما ماسک بزنیم! حداقل فقط به خاطر فرمایش آقا...»

در جنگ اقتصادی عقب نشسته ایم

 امیر سیاح: «‏باعزل بنی صدر، پیروزی ها در جنگ تحمیلی شروع شد. در جنگ اقتصادی مدتهاست به خاطر عدم کفایت فرماندهی، درحال عقب نشینی هستیم. دیگه خود دانید.»

تعریف حقوق بشر آمریکایی

 علیرضا: «‏در حقوق بشر آمریکایی تکریم و جایگاه انسان هیچ معنایی ندارد و با او مانند حیوان رفتار می شود. قتل و عام کودکان یمنی گواه این موضوع است.»

اگر می توانستید چرا الان؟

 علی قلهکی: «‏عجیب است؛ دولتی که دائم از نداری و ناتوانی دم میزند، درسال آخر وعده های شبه انتخاباتی مثل وعده تحویل یکساله مسکن می دهد. اگر شما توانایی خدمت داشتید، پس چرا 7سال طلایی که شرایط بهتر بود را هدر دادید؟ امیدوارم بابت حق الناس هم که شده آقای رئیسی پیگیر تعطیلی چند ساله مسکن مهر باشند!»