آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۱
سیاسی
۳
قضایی

رئیسی: مجموعه قضایی حامی گزارشگران فساد است

رئیس قوه قضائیه گفت: همه بخش های قوه قضائیه باید در تحول نقش‎آفرینی کنند تا جریان تحول برای مردم ملموس شود و مردم، مسئولان و همکاران در قوه قضائیه احساس کنند که تحول در حال ایجاد است. وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در رابطه با رویکرد مبارزه با فساد در قوه قضائیه و با بیان اینکه قدردان تاییدات رهبر معظم انقلاب در قبال رویکرد ضد فساد قوه قضائیه هستیم، گفت: مساله مبارزه با فساد امری مقطعی نیست، بلکه امری مستمر است که به صورت پیگیر دنبال می شود.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، آیت‎‎الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح دیروز شورای عالی قوه قضائیه با تاکید بر اینکه مساله رسیدگی به مفاسد اقتصادی امر موسمی، مقطعی و تشریفاتی نیست، بلکه امری واقعی است که همواره باید با قوت ادامه یابد تا سلامت نظام اداری در کشور را تضمین کند، گفت: بدون تردید لازمه مبارزه با فساد اقتصادی، سلامت درون دستگاه قضایی است و ارتقای سلامت درون دستگاه قضایی و حفظ سلامت آن یک الزام است که به هیچ عنوان نباید از آن غفلت کرد.

رئیس قوه‎قضائیه خطاب به کارکنان و قضات دستگاه قضایی، گفت: هرگونه ناسلامتی در دستگاه قضایی باید بزرگ تلقی گردد و نسبت به آن عکس‎العمل مناسب نشان داده شود. آیت‎الله رئیسی حفظ سلامت دستگاه عدلیه را یک الزام و ضرورت دانست و گفت: لازمه موفقیت آمیز بودن مبارزه با فساد آن است که سلامت اداری و سازمانی دستگاه قضایی کاملا حفظ و تضمین شود.او با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در ارتباط با گزارشگران و اعلان کنندگان فساد و ناهیان از منکر گفت: ناهیان از منکر باید بدانند نظام حقوقی کشور پشتیان آنهاست. آیت‎الله رئیسی با اشاره به دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه ادامه داد: سازوکار حقوقی و قانونی حمایت از گزارشگران فساد در این دستورالعمل پیش بینی و ساختار حقوقی مبتنی بر قانون تهیه و ابلاغ شد. او یادآور شد: گزارشگران فساد و ناهیان از منکر مورد حمایت قرار می گیرند و به لحاظ حقوقی و قضایی مجموعه قضایی حامی آنهاست و هیچ کس نباید متعرض آنها شود و اقدامشان مورد حمایت و پیگیری قرار می گیرد.

حجت‎الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این جلسه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر حمایت از گزارشگران فساد اعلام کرد: این سازمان با سازمان مردم نهاد در حوزه گزارشگری و مبارزه با فساد همکاری داشته است و در هفته‎های آتی سامانه رسمی گزارشگران فساد نیز در این سازمان فعال می‎شود.