آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۶۸۰
ورزش
۱۴
لیگ برتر

هفته بیست ودوم رقابت های لیگ برتر فوتبال آغاز شد

استارت سرخ ها برای چهارمین قهرمانی

هفته بیست ودوم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران یکشنبه شب بعد از تعطیلی طولانی مدت با بازی دو تیم تراکتور و نساجی در تبریز آغاز شد. در این بازی نساجی موفق شد با تک گل زودهنگامش به پیروزی یک بر صفر دست پیدا کند و به قول محمود فکری سرمربی تیم، خیالش از بابت ماندن در لیگ راحت شود. اما تراکتور که یکی از مخالفان اصلی برگزاری لیگ بود و با کلی غایب و مصدوم راهی زمین مسابقه شده بود با این باخت 37 امتیازی ماند و شانسش برای کسب سهمیه کمرنگ شد. 

در ادامه بازی های یکشنبه شهرخودرو در مشهد از ذوب آهنی پذیرایی کرد که بدون سرمربی به این مسابقه وارد شده بود. تیم مشهدی در این بازی موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد مهمان اصفهانی اش بگذرد و 38 امتیازی شود. شهرخودرو با این شروع خوب گام بلندی برای ماندن در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعد برداشت و ذوبی ها را با 22 امتیاز به منطقه سقوط نزدیک تر کرد. 

اما از ساعت 21 همزمان سه دیدار دیگر آغاز شد. در یکی از مهم ترین آنها پرسپولیس صدرنشین در ورزشگاه شهر قدس به مصاف قعرنشین لیگ یعنی پیکان رفت. پرسپولیس در این دیدار در دقیقه 20 توسط علی علیپور به گل نخست دست یافت و در نیمه دوم با درخشش مهاجم جوانش مهدی عبدی که موفق شد دبل کند، سه بر صفر پیش افتاد تا خیال سرخ ها از برد راحت شود. در دقیقه 88 با خطای بی مورد بیرانوند پیکان صاحب یک ضربه پنالتی شد و این موقعیت که توسط مغانلو به گل تبدیل شد و تنها توانست سنگینی شکست خودروسازان را کاهش دهد. شاگردان یحیی گل محمدی با این برد 50 امتیازی شدند و جایگاهش را در صدر جدول محکم کردند. 

در دو دیدار دیگر صنعت نفت آبادان موفق شد پارس جنوبی جم را دو بر صفر شکست دهد. پارس با این شکست 20 امتیازی ماند و به جمع فانوس به دستان لیگ نزدیک شد اما نفتی ها با رسیدن به عدد 36 در امتیازات خودش را به جمع مدعیان کسب سهمیه ACL تحمیل کرد. در حال حاضر فاصله بین تیم های هفتم تا دوم لیگ حداکثر چهار امتیاز است. شاهین شهرداری بوشهر نیز که مثل ذوب آهن از بازنگشتن سرمربی اش رنج می برد در خانه توانست یک تساوی از تیم نفت مسجد سلیمان بگیرد. این بازی در نهایت با تساوی دو بر دو به پایان رسید. شاهین با این تک امتیاز، 17 امتیازی شد ولی همچنان در رده پانزدهم جدول باقی ماند.