آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
فرهنگ و هنر
۲۵

لیلا بلوکات جزئیات مقابله اش با ویروس چینی را تشریح کرد : تجربه بازیگر سرشناس از کرونا

دنیای اقتصاد : لیلا بلوکات، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان که یک ماهی درگیر کرونا بود و تجربه‎های سختی را در طول این مدت بیماری پشت سر گذاشته است، مهمان رادیو تهران بود تا مردم را بیشتر با علائم کرونا آشنا کند. این روزها بیماری کرونا بی رحمانه می تازد و جان انسان ها را می گیرد. در روزهای اخیر به دلیل عادی نشان دادن وضعیت توسط مسوولان از یکسو و سهل انگاری مردم در رعایت نکات بهداشتی شدت این بیماری بیشتر شده است. روز گذشته لیلا بلوکات زوایای دیگری از این بیماری را آشکار کرد. او که در طول گفت وگویش با مجری صحنه، مدام سرفه می کرد و صحبت کردن برایش سخت بود، مدعی است زمانی از کرونا وحشت کرده که بر اثر سرفه های بسیار شدید بینایی اش را از دست داده است. بازیگر سریال یوسف پیامبر گفت: یک ماه پیش وقتی برای سفری ضروری به مشهد رفتم در مدتی که در هتل اقامت داشتم سردردهای شدید و بدن دردهای آزاردهنده به سراغم آمد؛ اما من تمام این دردها را به بیماری سینوزیت نسبت داده و هرگز فکر نمی کردم ممکن است کرونا به سراغم آمده باشد.

وی افزود: بعد از رسیدن به تهران تست داده و در کمال ناباوری متوجه شدم که مبتلا به کرونا هستم. بینایی و چشایی ام کاملا از بین رفته بود. دو روزی در بیمارستان بستری شدم و پس از آن در منزل قرنطینه شدم. بلوکات که خودش نخواسته بود بیماری اش برای عموم آشکار شود، گفت: سرفه های سخت را با کمک دستگاه اکسیژن تحمل کردم. از دست دادن حس بویایی و چشایی نیز با اینکه بسیار سخت بود؛ اما چون به نظرم طبیعی می رسید هم نتوانست باعث ترسم از کرونا شود. اما زمانی که بینایی ام را هم از دست دادم به شدت وحشت کردم. دو ساعتی طول کشید که بینایی ام بازگردد. در آن زمان تلخ تنها ذکر گفتم و از خداوند خواستم کمکم کند.

او که لایوی را نیز برای اطلاع مردم از کرونا و جلوگیری از حرف های نادرست در مورد این بیماری در اینستاگرام منتشر کرد، گفت: پزشک معالجم گفت یکی از قرص هایی که برای کرونا تجویز شده بود روی شبکیه تاثیر گذاشته و اعصاب بینایی ام را مختل کرده است. وی افزود: در آن زمان که دیگر مطمئن شدم نابینا شده ام، دنیا روی سرم خراب شد. تنها به خداوند توکل کردم و بعد که آرام آرام بینایی ام برگشت تصمیم گرفتم بیماری ام را علنی کنم تا انرژی ها و دعاهای مردم به سمتم بیاید. بعد از آن بود که چشایی و بویایی ام برگشت. بدن دردم آرام آرام بهتر شد؛ اما سرفه ها هنوز وجود دارد. دیروز باز هم تست گرفتم و متاسفانه دوباره کرونا مثبت شدم. از مردم عزیزم می خواهم که برای تمامی مبتلایان به این بیماری دعا کنند تا زودتر سلامتی خود را به دست آورند.