آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
شرکت ها
۲۷

خبر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد: تداوم حمایت ها از روستاییان آسیب دیده از کرونا

دنیای اقتصاد : مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در کنار اقدامات کنترلی، آموزشی و بهداشتی برای کاهش شیوع ویروس کرونا در مناطق روستایی و عشایری، از ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا طی چند ماه گذشته خبرداد.

 علی شیرکانی در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» به اقداماتی که برای روستاییان از جمله اقشار آسیب پذیر در دوران شیوع ویروس کرونا انجام شده است اشاره کرد و افزود: در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، از آنجا که به شدت نگران شیوع  وسیع و سریع این ویروس در مناطق روستایی و شهرهای نزدیک آن بودیم، برای اینکه حضور افراد را در کارگزاری های صندوق تاحد امکان کاهش دهیم،تلاش شد در گام نخست فرآیندهای بیمه ای را از حضوری به الکترونیک تغییر دهیم. وی تصریح کرد: از آنجا که در فرهنگ روستایی دید و بازدیدها و رفت و آمدها در محیط روستا و روستاهای اطراف هنوز وجود دارد و سفر به شهرها برای خرید مایحتاج زندگی و تهیه نهاده های تولید هنوز پابرجاست ، باعث شد این نگرانی به وجود آید که اگر فردی به این ویروس مبتلا شود و اطلاع نداشته باشد، دامنه انتقال بیماری به افراد دیگر روستا، افزایش یابد. در همین راستا  برای پیشگیری از شیوع وسیع این ویروس در روستاها، در صندوق تلاش شد تا اقداماتی را با جدیت در دستور کار قرار دهیم و آن را دنبال کنیم. شیرکانی افزود: دراین راستا درحوزه فرآیندهای بیمه ای با برقراری امکان دریافت آنلاین شناسه و پرداخت غیرحضوری حق بیمه، به بیمه شدگان اطلاع دادیم که  می توانند بدون مراجعه حضوری، نسبت به واریز حق بیمه و تمدید سوابق خود اقدام کنند و دیگر نیاز به مراجعه حضوری نیست.

شیرکانی به تمدید مهلت پرداخت حق بیمه افرادی که در اسفندماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان پرداخت حق بیمه خود را نداشته اند، اشاره کرد و یادآورشد: در راستای حمایت از مردم در مقابل شیوع ویروس کرونا، برای آن دسته از بیمه شدگانی که در اسفندماه نتوانستند حق بیمه خود را بپردازند و دچار وقفه بیمه ای شده اند، مهلت سه ماهه ای در نظر گرفته شد که بتوانند تا خرداد نسبت به پرداخت حق بیمه اسفند ماه خود با همان نرخ های سال گذشته اقدام کنند.

به گفته او با توجه به مهلت داده شده ، افرادی که اقدام به واریز این مبلغ کرده باشند ، وقفه ای در سوابق بیمه ای آنها به وجود نخواهد آمد و جریمه ای شامل این افراد نخواهد شد.

او در عین حال تهیه بسته های آموزشی را از دیگر اقدامات این صندوق در مدت اخیر عنوان کرد و گفت: پس از تهیه محتواهای آموزشی ، آن را در اختیار کارگزاران صندوق قرار دادیم تا ازاین طریق نسبت به آگاه سازی جامعه هدف از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خود اقدام کنند. در همین راستا نیز حدود 10 میلیون پیامک آموزشی به افراد تحت پوشش صندوق ارسال کرده و تلاش شد با کمک کارگزاران صندوق که در بیش از 1800نقطه روستایی حضور دارند، اطلاع رسانی و آموزش های لازم را در این زمینه انجام دهیم. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، توزیع مواد ضدعفونی کننده و لوازم پیشگیری از شیوع ویروس را در کنار ارسال محتوای آموزشی از طریق پیامک از دیگر اقدامات مهم صندوق در ماه های اخیر عنوان کرد و گفت: علاوه بر این، با راه اندازی کمپینی برای مبارزه با این ویروس،توانستیم ارتباط  خوبی با بیمه شدگان صندوق در سراسرکشورایجاد کنیم. از آنها خواستیم در صورت ابتلای قطعی خود یا یکی از اعضای خانواده شان به ویروس کرونا، این موضوع را از طریق پیامک به ما اطلاع دهند و با این شیوه  افراد مشکوک یا مبتلا به ویروس کرونا را شناسایی و براساس مقررات صندوق،از خانوارهایی که درگیر این بیماری شده اند، حمایت هایی انجام شد. به گفته وی، به این ترتیب برای آن دسته از افرادی که مبتلا قطعی به ویروس کرونا بوده اند درچارچوب قوانین و مقررات صندوق، تسهیلاتی را در نظر گرفتیم تا حمایت مالی هرچند کم را ازاین خانواده ها داشته باشیم تا آن دسته از مستمری بگیرانی که به این ویروس ابتلای قطعی داشته اند، این تسهیلات را دریافت کنند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایردرحین حال حمایت از بازماندگان متوفیان کرونا را مورد تاکید قرار داد، افزود: تلاش شد به بازماندگان افراد فوتی براثر کرونا، تسهیلاتی داده شود تا از این بابت حمایت کوچکی از این خانواده ها صورت گیرد. شیرکانی با تاکید براینکه  از تمام ظرفیت های این صندوق برای اطلاع رسانی، آگاه سازی و کمک به جامعه هدف صندوق برای مقابله با شیوع ویروس کرونا استفاده کردیم،خاطرنشان کرد: در این راستا با اتکا به بیش از 1800 کارگزار خود که از شبکه ارتباطی گسترده ای بهره مند هستند، مصمم هستیم برای کمک به روستاییان و عشایر تحت پوشش صندوق برای خروج از چالش شیوع کرونا استفاده کنیم و این روند تا بهبود شرایط ادامه خواهد یافت.

 
25 ریال سود به هر سهم بیمه سرمد تعلق گرفت

دنیای اقتصاد : با برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سرمد، علاوه بر تایید صورت های مالی سال 98، افزایش سرمایه این شرکت به تصویب رسید. در این مجمع که با حضور بیش از 85 درصد سهامداران برگزار شد، مدیرعامل بیمه سرمد از عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 گزارشی ارائه کرد. مهدی مهدوی در این گزارش، از کسب سهم 6/ 1 درصدی بیمه سرمد از بازار بیمه کشور خبر داد. بر اساس اعلام مدیرعامل سرمد، حق بیمه تولیدی این شرکت در سال 1398، با رشدی 64 درصدی، به حدود 9647 میلیارد ریال رسید که با توجه به تخمین عملکرد صنعت در سال 98، پیش بینی می شود سهمی معادل 6/ 1 درصد از بازار بیمه کشور در اختیار شرکت بیمه سرمد باشد. در ادامه مجمع عمومی عادی سالانه، مقرر شد به ازای هر سهم 25 ریال سود به سهامداران پرداخت شود.