آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
شرکت ها
۲۹
بیمه

بیمه سامان از مرزهای ایران فراتر رفت

دنیای اقتصاد : با حضور در کشور عراق، نخستین شعبه خارج از کشور شرکت بیمه سامان راه اندازی شد؛ این اقدام به منظور تسهیل در روابط اقتصادی میان دو کشور ایران و عراق صورت گرفته است.

شرکت بیمه سامان از این پس پوشش های بیمه ای به منظور صادرات کالا و خدمات را به فعالان اقتصادی حاضر در این کشور ارائه خواهد کرد. این روند به منظور حل مشکلات شرکت های ایرانی فعال در بازار عراق آغاز شده است.

کالاهایی که از سوی صادرکنندگان برای عرضه در بازار جهانی به خارج از کشور ارسال می شود، تحت پوشش بیمه های صادراتی قرار گرفته و همه صادرکنندگان کالا به این بیمه نامه نیاز خواهند داشت. معمولا کالاهای صادراتی با ریسک هایی که در گمرکات و بنادر کشورها یا حین حمل کالا اتفاق می افتد، تهدید شده و خرید پوشش های بیمه ای معتبر می تواند در حل این معضلات نقش اساسی ایفا کند. همچنین فرآیند صدور بیمه نامه های مسافرتی برای گردشگران و زائران ایرانی ورودی به این کشور توسط شرکت بیمه سامان آغاز خواهد شد. شرکت بیمه سامان با تاسیس شعبه در این کشور یکی از مهم ترین زیرساخت های حمایت از صادرکنندگان کالا و خدمات فنی و مهندسی در بازار عراق را طراحی و اجرا کرده است. براساس این گزارش، شعبه بیمه سامان در کشور عراق با عنوان شرکت «سامان للتامین» به صورت رسمی ثبت و کارش را آغاز کرده است. شرکت بیمه سامان با ایجاد شبکه دفاتر خود در شهرهای مختلف این کشور، امکان صدور انواع بیمه نامه و ارزیابی و پرداخت مستقیم خسارت در سراسر خاک عراق را داراست و با ارائه طرح های بیمه ای منطبق با شرایط کشور عراق، زمینه توسعه فعالیت های تجاری با حداقل ریسک و صادرات امن برای تجار و فعالان اقتصادی را بیش از پیش فراهم کرده است. این شرکت با هدف حمایت از صادرات و به حداقل رساندن مشکلات موجود در امر مبادلات تجاری و همچنین تسهیل فعالیت های عمرانی و صنعتی در عراق، آماده ارائه مشاوره تخصصی بیمه ای و اقتصادی به مجموعه ها و پروژه های متقاضی حضور در این کشور است.