آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۹۸۰۰
شهرستان ها
۵

خبر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز: وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی استان رصد شود

کرج- خبرنگاررسالت: جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب در نشست بررسی مشکلات دو واحد تولیدی استان اظهار داشت:با توجه به شرایط اقتصادی کشور و افزایش نرخ ارز و همچنین وضعیت تخصیص یا عدم تخصیص ارز نیمایی به واحدهای تولیدی باید وضعیت واحدها به دقت رصد شود.وی افزود:پیش از اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی با مشکلی در روند تولید مواجه شوند باید با دقت و به صورت سنجیده عمل شود تا در روند تولید مشکلی به وجود نیاید.این مسئول با اشاره به اینکه همه مسئولان نظام تابع سیاست مقام معظم رهبری در خصوص تلاش در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید است،خاطر نشان کرد:بر این اساس حساسیت بالایی در خصوص رفع مشکلات واحدهای تولیدی وجود دارد به طوری که با هماهنگی دستگاه قضائی استان حتی در صورت تخلف مدیر واحد تولیدی، در کنار رسیدگی به تخلف مدیر، واحد تولیدی به فعالیت خود ادامه می دهد تا مشکلی در روند تولید و اشتغال کارگران به وجود نیاید.ایشان یادآور شد:ارسال گزارش هفتگی رصد وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی استان از سوی فرمانداری های شهرستان های استان به دفتر معاونت اقتصادی جهت بررسی و رفع مشکلات ضرورتی است که باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی گیلان خبر داد: واریز مبلغ 500 هزار تومان به حساب پرسنل مراکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی

رشت- خبرنگاررسالت: دکتر حسین نحوی نژاد گفت: پرسنل سازمان بهزیستی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در حال تلاش برای حفاظت از جان مددجویان سازمان هستند که در مراکز شبانه روزی نگهداری می شوند.ایشان با بیان اینکه مراکز شبانه روزی بهزیستی شامل مراکز نگهداری از سالمندان،فرزندان بهزیستی،بیماران روانی مزمن،معلولان جسمی حرکتی،خانه های کودکان و نوجوانان و همکاران مرکز مشاوره 1480 می شود،افزود:با اقدامات پیشگیرانه ای که انجام شده کمتر از 1 درصد کل مراکز شبانه روزی بهزیستی آلوده به کرونا شدند.دکتر نحوی نژاد تصریح کرد:بیش از هزار نفر پرسنل شامل پرستاران، بهیاران،مادر یاران،پدر یاران و مددکاران در مراکز شبانه روزی بهزیستی مشغول به کار هستند و با تلاش این افراد شرایط مناسبی برای نگهداری از 2500 معلول و سالمند و هزار فرزندی که در مراکز شبانه روزی ما نگهداری می شوند فراهم شده است که به پاس زحمات این عزیزان، مبلغ 500 هزار تومان به حساب هر یک از پرسنل مراکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی واریز شد.وی خاطر نشان کرد:به 3500 نفر از معلولان،سالمندان و فرزندان مقیم مراکز به هر نفر مبلغ 530 هزار تومان سرانه کمک بهداشتی در مجموع به مبلغ یک میلیارد و هشتصد و پنجاه و پنج میلیون تومان و همچنین مبلغ 900 میلیون تومان از دومحل به خانواده های آسیب دیده از بحران ویروس کرونا واریز گردید که مجموع کل کمک ها سه میلیارد و دویست و پنجاه و پنج میلیون تومان می باشد.

سرپرست دفترپایش نظارت آب و فاضلاب و رئیس آزمایشگاه لنجان عنوان کرد: نخستین نمونه برداری و کلرسنجی با ماشین سیار آزمایشگاه مرکزی در منطقه

فولادشهر- خبرنگاررسالت: نخستین نمونه برداری و کلرسنجی با ماشین سیار آزمایشگاه مرکزی در منطقه لنجان از چندین نقطه شهرهای زرین شهر- ورنامخواست- سده لنجان و باغبهادران صورت گرفت.در این آزمایشگاه سیار چندین آزمایش مرتبط در محله های مختلف شهر ازجمله کلرسنجی EC متری، کثورت سنجی و PH انجام شد.در آزمایشگاه این منطقه هرماه حدود 180 نمونه میکروبیولوژی شیمیایی از شهرها و روستاهای تحت پوشش و شهرستان شهرضا و مبارکه انجام می گیرد.

در اواسط خردادماه سال جاری از آزمایشگاه های آب، آبفای شهری و روستایی با حضور سرپرست دفترپایش نظارت آب و فاضلاب و رئیس آزمایشگاه ها بازدید به عمل آمد. در این یکپارچه سازی تمهیداتی جهت تجهیز و بهینه سازی آزمایشگاه های میکروبیولوژی شیمیایی و بیولوژی دیده شد.همچنین تصمیمات لازم برای تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه میکروبیولوژی تصفیه خانه فاضلاب سده لنجان نیز گرفته شد.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری باقرشهر: تمامی بوستان ها و ورزشگاه ها از هفته آینده پذیرای شهروندان هستند

باقرشهر-خبرنگار رسالت: قربانعلی سیفی با اعلام این خبر افزود : بر اساس مصوبات کارگروه ستاد مقابله با بیماری کرونا استان تهران نسبت به تعطیلی بوستان های شهر اقدام گردید و اخیرا بر اساس مصوبات ستاد عالی مبارزه با بیماری کرونای کشور ، پس از اجرای پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده دستور بازگشایی بوستان ها صادر گردید. وی در ادامه افزود:رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله ضد عفونی سرویس های بهداشتی-آبخوری ها، وسایل بازی و بدنسازی،نماز خانه ها و کلیه اماکن عمومی و المان ها و مبلمان موجود در بوستان ها و رعایت فاصله اجتماعی توسط شهروندان و مسئولین ذی ربط اقدام شود.سیفی همچنین در خصوص فعالیت ورزشگاه ها گفت:بر اساس دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداست، ورزشگاه ها می بایست در 2 شیفت صبح و عصر و در هرشیفت حداکثر چهار ساعت،گندزدایی محیط باشگاه قبل از بازگشایی و حداقل هفته ای یکبار پس از بازگشایی،انجام غربالگری کلیه مراجعان و ثبت اطلاعات و در اختیار قراردادن فرم مربوط به ناظران هیئت پزشکی ورزشی، نصب پوستر و بنرهای آموزشی مبارزه با کرونا در محل قابل رویت، ضدعفونی سطوح و وسایل ورزشی پس از هر بار استفاده و به طور مرتب، استفاده نکردن از دستگاهای شبیه ساز ورزشی-لاغری و سولاریوم و رعایت حداقل 2 متر فاصله بین وسایل ورزشی از هر طرف را اجرا نمایند و باید از پذیرش ورزشکار بیمار خودداری نمایند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس: 113 سکه ساسانی و ایلمایی در جهرم کشف شد

شیراز-خبرنگاررسالت: سرهنگ محمدرضا بهمنی نژاد گفت: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی جهرم در حین گشت زنی در سطح شهرستان به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند و در بازرسی از آن تعداد 113 عدد سکه قدیمی (نقره ای و مسی مربوط به دوره ساسانی و ایلمایی) کشف و متهم را دستگیر کردند.او تصریح کرد: برابر ماده 561 قانون هرگونه اقدام به خارج کردن اموال تاریخی فرهنگی از کشور، قاچاق محسوب شده و مرتکبان، علاوه بر استرداد اموال، به حبس از یک تا سه سال و پرداخت جریمه معادل دو برابر قیمت اموال قاچاق، محکوم می شوند.

شهردار کهریزک خبر داد: ضلع غربی خیابان چهارباغ در انتظار آسفالت

کهریزک- خبرنگاررسالت: علی یحیی پور با اعلام این خبر گفت: باتوجه به اهمیت و ضرورت بازگشایی ضلع غربی خیابان چهارباغ عملیات زیرسازی معبر و جدول گذاری خیابان به مساحت 14000 متر مربع به اتمام رسید و به زودی این خیابان تازه تاسیس آماده آسفالت خواهد شد.وی افزود:پس از اجرای عملیات آسفالت این معبر کلیدی شهر که تاثیر بسزایی در تسهیل تردد اهالی محلات تازه تاسیس شهر دارد، ضلع غربی چهارباغ به روی رانندگان بازگشایی می شود.شهردار کهریزک خاطر نشان کرد: در این عملیات عمرانی علاوه بر آسفالت معبر، مناسب سازی مسیر ترددسالمندان وافراد کم توان و استانداردهای لازم جهت تعدیل و کنترل سرعت رانندگان نیز پیش بینی شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد: نیاز خراسان رضوی به 19 هزار معلم در سال تحصیلی جدید

مشهد-خبرنگاررسالت: قاسمعلی خدابنده با بیان اینکه تعداد دانش آموزان استان خراسان رضوی در سال 99 رشد 4 درصدی خواهد داشت، گفت: در سال تحصیلی جاری حدود یک میلیون و 310 هزار نفر دانش آموز داریم که پیش بینی می شود در سال تحصیلی آتی پذیرای یک میلیون و 350 هزار نفر دانش آموز باشیم.وی افزود: در سال گذشته 4/640 نفر معلم بازنشسته و در سال آتی 7/200 معلم شرایط بازنشستگی دارند. منتها هنوز مشخص نیست چه تعداد از این معلمان استمرار خدمت داشته باشند. اما حداقل 5 هزار نفر بازنشسته و حدود دو هزار نفر استمرار خدمت خواهند داشت.ایشان تصریح کرد: در سال تحصیلی آتی با کمبود 19 هزار نفری معلم طبق برآورد کلاس درس و نیروی انسانی در اختیار، رو به رو هستیم. البته تدابیری اندیشیده شده تا کلاس های درس خالی از معلم نباشد.وی در خصوص تامین این نیاز گفت: طی استخدامی ماده 28 و دانشگاه فرهنگیان حدود 1300 نفر معلم جدیدالورود خواهیم داشت. همچنین 3/600 نفر نیروی حق التدریس غیرشاغل داریم که نیروی آموزشیار نهضت، خرید خدمات و پیش دبستانی را تشکیل می دهند. همچنین حدود 5 هزار نفر نیروی خرید خدمات آموزشی و 240 نفر سرباز معلم به ما کمک خواهند کرد. مابقی کمبود نیرو را از طریق اضافه کار معلمان شاغل یا بازنشسته جبران خواهیم کرد.خدابنده با بیان اینکه هنوز سهمیه و تعداد پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان اعلام نشده است، گفت: ظرفیت استخدامی استان برای سال 99، طبق ماده 28 افزایش سه برابری پیدا کرده و حدود 2/600 نفر مشمول این سهمیه شدند. بهترین حالت برای جبران کمبود معلم داشتن نیروی استخدامی و افزایش ظرفیت استخدام است تا نیروهای رسمی را در اختیار بگیریم.

سرپرست دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای گلستان: میانگین بارندگی در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به سال گذشته یک و نیم درصد افزایش را نشان می دهد

گرگان-خبرنگاررسالت: مهندس حسن فرازجو اظهار کرد: میانگین بارندگی استان از ابتدای سال آبی،مهر 98 تا پایان اردیبهشت 99 حدود 444 میلیمتر بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ، 34 درصد کاهش و نسبت به دوره درازمدت حدود 11 درصد افزایش را نشان می دهد.وی بیان کرد: میانگین بارندگی دوره مذکور در حوضه آبریز گرگانرود حدود 548 میلیمتر را نشان می دهد، که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 35 درصد کاهش و نسبت به دوره درازمدت حدود 10 درصد افزایش داشته است. این مقدار در حوضه آبریز قره سو حدود 562 میلیمتر می باشد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ، 23 درصد کاهش و نسبت به دوره درازمدت حدود 18 درصد افزایش نشان می دهد.ایشان در ادامه بیان کرد : بیشترین مقدار میانگین بارندگی از ابتدای سال آبی (مهر 98) تا پایان اردیبهشت 99 در حوضه آبریز خلیج گرگان ثبت شده است که حدود 669 میلیمتر است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ، 16 درصد کاهش و نسبت به دوره درازمدت حدود 41 درصد افزایش نشان می دهد. در همین دوره زمانی ، بیشترین مقدار تجمعی بارندگی نقطه ای نیز در ایستگاه گلیداغ به مقدار 783 میلیمتر اعلام شده است.

مهندس فرازجو افزود :در دوره مذکور،آبدهی سرشاخه های رودخانه گرگانرود در ایستگاه آب سنجی تمر قره قوزی،حدود 41 میلیون متر مکعب می باشد که نسبت به دوره درازمدت حدود 6 درصد افزایش نشان می دهد. این مقدار در سرشاخه های رودخانه قره سو در ایستگاه آب سنجی گرمابدشت حدود 11 میلیون متر مکعب می باشد که نسبت به دوره درازمدت حدود 13 درصد افزایش را نشان می دهد.